Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

18 лікарень Одещини потребують дофінансування для виплати зарплат медикам — Богдан Боруховський

18 лікарень Одеської області залишаються фінансово неспроможними та отримують від Національної служби здоров'я додаткові кошти, зокрема на виплату зарплат медикам. За цей рік держава вже перерахувала таким лікарням області більше ніж 40 мільйонів гривень.

Ще на початку року для таких лікарень Нацслужба здоров'я запровадила пакет дофінансування «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги». Він є лише тимчасовим механізмом підтримки медзакладів, аби вони могли покращити свій менеджмент та ухвалити низку управлінських рішень.

Як повідомив під час візиту на Одещину заступник міністра охорони здоров'я Богдан Боруховський, керівництво лише частини з цих лікарень в області змогло реалізувати відповідні кроки щодо покращення фінансового стану. 

«Понад три роки держава в різних моделях давала лікарням додаткові кошти, аби наші медики стабільно були забезпечені заробітною платою, а не ставали заручниками неефективного управління керівництва. Водночас керівники медзакладів мали ухвалити ряд рішень для покращення економічної ситуації лікарні: об'єднатися з іншим закладом, оптимізувати кількість адміністративних працівників, розвивати спектр нових послуг тощо. Наразі це вдалося втілити в життя лише частині закладів», — зазначив Богдан Боруховський під час зустрічі з керівниками лікарень, що отримують дофінансування. 

За його словами, в 2023 році держава не дофінансовуватиме бездіяльність керівництва лікарень. Тому керівник кожного фінансово неспроможного медичного закладу має сформувати покроковий план виходу з ситуації з економічними розрахунками та втілити його в життя найближчим часом. 

Також він нагадав, що з початком війни медзаклади отримують більшість ліків та медичних виробів як гуманітарну допомогу, отже у них суттєво зменшились витрати на їх закупівлю. Ці кошти можуть бути спрямовані на покращення фінансового стану лікарні. 

Загалом, за 10 місяців 2022 року держава вже дофінансувала фінансово неспроможні лікарні на суму у понад 800 мільйонів гривень.