Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Накази МОЗ

Категорії

Наказ МОЗ України від 04.03.2022 № 409 "Про надання паліативної допомоги та замісної підтримувальної терапії пацієнтам в умовах воєнного стану"

4 березня 2022
7645

Статус: Архів

 

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ

НАКАЗ

04.03.2022 N 409

м. Київ

Про надання паліативної допомоги та замісної підтримувальної терапії пацієнтам в умовах воєнного стану

 

  Відповідно до Закону України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», Закону України «Про правовий режим воєнного стану», Положення про Міністерство охорони здоров’я України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України  від 25 березня 2015 року № 267 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 року № 90),

 

НАКАЗУЮ:

 

  1. Керівникам  структурних підрозділів  з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій враховуючи  введення воєнного стану в Україні та забезпечення можливості організації надання медичної допомоги в умовах воєнного стану, організувати видачу закладами охорони здоров’я препаратів наркотичних засобів і психотропних речовин для пацієнтів, які отримують паліативну допомогу та осіб з психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів, які отримують лікування препаратами замісної підтримувальної терапії, які отримують лікування в амбулаторних умовах, у тому числі в умовах створеного стаціонару вдома, для їх самостійного прийому поза межами закладу охорони здоров’я відповідно до призначення лікуючого лікаря або за рецептом у фармацевтичних (аптечних) закладах в обсягах, що не перевищують тридцятиденної потреби.

 

  2. Фармацевтичним (аптечним) закладам забезпечити відпуск препаратів наркотичних засобів і психотропних речовин, для пацієнтів, які отримують паліативну допомогу та осіб з психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів, які отримують лікування препаратами замісної підтримувальної терапії:

за рецептами, оформленими на спеціальних рецептурних бланках форми № 3 (ф-3) в обсязі індивідуальної потреби пацієнта на термін тридцять діб;

на підставі листка призначень препаратів наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів хворим, які отримують лікування в стаціонарних або амбулаторних умовах, і виконання цих призначень, за формою первинної облікової документації № 129-11/о за наявності підпису лікуючого лікаря, завіреного його особистою печаткою та додаткового завіряння підписом керівника закладу охорони здоров'я (уповноваженої особи) та печаткою закладу охорони здоров'я в обсязі індивідуальної потреби пацієнта на термін тридцять діб.

 

  3. Факт видачі лікувально-профілактичним закладом листка призначень препаратів наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів хворим, які отримують лікування в стаціонарних або амбулаторних умовах, і виконання цих призначень за наявності підпису лікуючого лікаря, завіреного його особистою печаткою та додаткового завіряння підписом керівника закладу охорони здоров'я (уповноваженої особи) та печаткою закладу охорони здоров'я фіксувати у журналі реєстрації спеціальних рецептурних бланків форми № 3 (ф-3) у закладах охорони здоров’я відповідно до форми первинної облікової документації № 129-12/о «Журнал реєстрації спеціальних рецептурних бланков форми № 3 (ф-3) у закладах охорони здоров’я», затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 07 серпня 2015 року № 494, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26 серпня 2015 року за № 1028/27473. В колонку Серія та номер рецептурного бланку вноситься номер листка призначення.

 

  4. Визнати таким що втратив чинність наказ Міністерства охорони здоров’я України від 02.03.2022 року № 393 «Про надання паліативної допомоги та замісної підтримувальної терапії пацієнтам в умовах воєнного стану».

 

  5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра охорони здоров’я України ‒ головного державного санітарного лікаря України Кузіна І.В.

 

  6. Цей наказ діє на період воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022  «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX.

 

 

Міністр    В. ЛЯШКО