Як покращити якість життя із псоріазом
Понад 10% українців стикаються із цим захворюванням
Псоріаз насправді значно більш поширений в Україні і світі, аніж люди звикли думати. В Україні більше мільйона людей хворіють на псоріаз. Але якщо порахувати тих людей, які долучені до цієї проблеми, включити до підрахунку рідних і близьких, то ми можемо говорити про 3-4 мільйони людей, які постійно мають справу з цією хворобою. Тобто, понад 10% населення України стикаються з цією проблемою.
Треба наголосити, що псоріаз – це неінфекційне захворювання, він не передається при контакті з хворим або через предмети побуту, але, на диво, багато людей досі обходять хворих на псоріаз стороною, побоюючись заразитися, обмежують контакти із хворими на псоріаз.
Інший аспект – псоріаз це хвороба на все життя. На жаль, наразі не існує способу вилікувати цю недугу, але існують способи тримати псоріаз під контролем. Поєднання цих факторів: хронічний перебіг хвороби і значна соціальна стигматизація створюють важкі умови, які впливають на психологічний стан пацієнтів, призводячи до депресії, заниженої самооцінки, труднощів у спілкуванні. Як показують опитування, 60% хворих на псоріаз скаржаться на низьку якість життя, а 10% хворих з тяжкими формами псоріазу хоч раз в житті мали суїцидальні думки.
Перші прояви захворювання. Як зрозуміти, що це саме псоріаз та не сплутати його з іншими захворюваннями
Псоріаз відомий з давніх часів, описаний ще в роботах Гіппократа. Це обумовлено тим, що його перші клінічні прояви виникають на шкірі і добре видимі. Однак тривалий час псоріаз плутали з іншими шкірними захворюваннями, і навіть з лепрою.
На сьогодні клінічна картина псоріазу добре вивчена. Псоріаз – це не лише захворювання шкіри, він також уражає суглоби, нігті, тому вірнішою буде назва: псоріатична хвороба. Прояви псоріазу різноманітні – він може починатися з невеликих чітко обмежених щільних вузликів рожево-червоного кольору, на поверхні яких утворюються лусочки сріблясто-білого кольору.
Повну версію колонки заслуженого лікаря України Олександра Літуса можно прочитати на сайті ukrinform.ua