Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Здоров'я А-Я

Категорії

Як уберегтися від травмування взимку

9 грудня 2021
1312

З приходом зими у нашому регіоні можливі такі зимові метеорологічні явища, як ожеледь та ожеледиця.

Ожеледь – це шар щільного льоду, що з’являється на поверхні землі, на гілках дерев чи дротах та на інших предметах при намерзанні крапель переохолодженого дощу або мряки.

Ожеледиця – лід на поверхні землі, що утворився після відлиги або дощу в результаті похолодання до мінусової температури, а також внаслідок замерзання мокрого снігу, дощу або мряки від зіткнення з сильно охолодженої поверхнею. Ожеледиця змушує бути уважними не лише водіїв, а й пішоходів – адже ризик травмування, коли під ногами слизько, є надто високим. Водіям варто пам’ятати, що під час ожеледиці на дорожньому покритті збільшується гальмівний шлях, тому необхідно вибирати безпечний швидкісний режим. Про це не повинні забувати й пішоходи. 

Державна служба України з надзвичайних ситуацій підготувала прості рекомендації, як уберегтися від травм у період ожеледиці.

  • Обов’язковим правилом є носіння відповідного взуття з протектором для кращого зчеплення з поверхнею землі. Фахівці також радять взуття з підошвою з мікропористої чи іншої м’якої основи та без великих каблуків. 
  • Літнім людям можна порекомендувати при ходьбі використовувати палиці або хоча б одну палицю для кращої стійкості. 
  • Прогулянки вагітних жінок в ожеледицю без супроводу також небезпечні для здоров’я. Також не варто без потреби виходити на вулицю, якщо ви захворіли або відчуваєте слабкість. 
  • Придбайте «льодоступи» та надягайте їх на підошви та каблуки вашого взуття. Або зробіть подібний захист власноруч: наклейте двосторонню липку стрічку на суху підошву і каблук (хрест-навхрест або східцем) і перед виходом натріть її піском;
  • При ходьбі по слизькій поверхні руки повинні бути вільні для балансування. Краще не тримати їх в кишенях, а також не нести сумки в руках. Оптимальний варіант в такому випадку – носити рюкзаки.
  • Обходьте металеві кришки люків, адже вони, як правило, покриті льодом. Крім того, вони можуть бути погано закріплені і перевертатися, що також дуже небезпечно.
  • Тримайтеся якомога далі від будинків – ближче до середини тротуару. Взимку, особливо в містах, дуже небезпечними є бурульки, які намерзають на дахах будинків.
  • Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та в ожеледицю. Пам'ятайте, що за умов ожеледиці значно збільшується гальмівний шлях автотранспорту.

Також не забуваємо про правила пересування: не поспішати і, не робити великих кроків, оскільки так зменшується стійкість і збільшується ймовірність послизнутись.

Якщо ви впали й через деякий час відчули біль у голові, нудоту, біль в суглобах, помітили  пухлини на м’яких тканинах – терміново зверніться до лікаря в травмпункт.

Будьте обачними, обирайте правильне взуття, не поспішайте при ходьбі та бережіть себе.