Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Здоров'я А-Я

Категорії

Чому варто використовувати автокрісло для дитини

10 травня 2019
5306

Використання дитячих автокрісел знижує смертність на 60%. Разом з Центром громадського здоров'я МОЗ України нагадуємо, як користуватись автокріслом для максимальної безпеки вашої дитини.

З українськими правилами дорожнього руху діти зростом до 145 см або віком до 12 років мають їздити у автокріслах: "з використанням спеціальних засобів, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією цього транспортного засобу", як зазначається у п. 21.11. Правил дорожнього руху. 

Чому варто використовувати автокрісло для дитини:

  • під час екстреного гальмування або іншого автомобільного маневру дитина, яка сидить на колінах дорослого, фактично виконує функцію подушки безпеки і приймає на себе всю масу тіла дорослого, який рухається за інерцією;
  • з дитинства формується безпечна поведінка у авто;
  • батько/мама-водій може цілковито зосередитися на дорозі;
  • дитяче автокрісло допомагає малюку комфортніше переносити тривалі подорожі.

Щоби забезпечити максимальний захист дитини скурпульозно вибирайте автокрісло - враховуйте вагу, зріст та вік дитини. Не купуйте крісло "на виріст", краще візьміть дитину з собою до магазину, щоб приміряти та обрати оптимальний варіант. Якщо є можливість - купуйте нове автокрісло.

Перед початком використання автокрісла  уважно ознайомтеся з інструкцією та виконуйте усі рекомендації.

Найбезпечніше місце для установки автокрісла – середнє місце на задньому сидінні. Відповідно до вікової категорії автокрісла можна розподілити так: 0-9 місяців – фіксація обличчям вперед або назад; 9 місяців – 4 роки – фіксація обличчя вперед; 4 –12 років – фіксація з підсилювачем.

Слідкуйте за станом пасків безпеки дитячого автокрісла – старі та зіпсовані паски потрібно замінити на нові якнайшвидше.

Як правильно зафіксувати дитину в автокріслі:

  • Переконайтесь, що крісло правне і без пошкоджень;
  • Зніміть з дитини верхній об’ємний одяг, щоб забезпечити правильне положення тіла дитини у дитячому кріслі;
  • Перед фіксацією ременів потрібно їх випрямити, щоб уникнути перекручування. Також ремені повинні бути затягнуті так, щоб між тілом дитини і ременем був проміжок товщиною в один палець;
  • Спина та сідниці дитини мають прилягати до спинки дитячого крісла;
  • Автокрісло  для малюків віком до 2 років фіксують обличчям назад, відхиливши спинку, щоб запобігти травмам шиї.

Нагадуємо, що із 6 по 12 травня в Україні оголошено Глобальний тиждень безпеки дорожнього руху, метою якого є привернути увагу суспільства до проблеми високої смертності під час аварій на дорогах. За даними Патрульної поліції України, в 2018 році кількість ДТП склала 150 120, в яких загинуло 3 350 осіб і більше 30 тис. травмовано. Із загального числа ДТП 12 073 сталося з вини водіїв і 743 – з вини пішоходів. Також 87 людей загинуло внаслідок керування в нетверезому стані і 52 – внаслідок перевищення швидкості.

Читайте також