Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Здоров'я А-Я

Категорії

Чи справді випромінювання від мобільних телефонів провокує розвиток онкології?

22 січня 2022
1619

Сучасне життя людини не можна вже уявити без використання сучасних засобів комунікації та гаджетів, в тому числі смартфонів. З розвитком новітніх технологій вони набувають все більше та більше функцій, які допомагають нам виконувати купу завдань. Однак є люди, які вбачають у такому інтенсивному використанні гаджетів ризик для здоров’я. На їхню думку, електрохвилі від телефонів провокують утворення ракових клітин. Чи правдиве це твердження?

Ні, це не так. На сьогодні немає жодних науково доведених фактів того, що телефони можуть викликати онкологічні захворювання. Щодо цього питання проводились різноманітні наукові дослідження. Жодне з них не показало, що активне використання телефонів може призвести до розвитку онкологічних захворювань або ж навіть доброякісних пухлин. 

Багатьох може непокоїти те, що телефони випромінюють шкідливі хвилі, багато хто боїться радіації. Але тут варто розібратися в різниці видів радіаційного випромінювання. Зазвичай ми розуміємо під радіацією іонізуюче випромінювання, яке провокує зміни на клітинному рівні, внаслідок чого і можуть виникати різного роду патологічні зміни та мутації.

Телефони/смартфони просто не здатні до іонізуючого випромінювання. Тут ситуація аналогічна до випромінювання від мікрохвильових печей, про які ми вже розповідали. Радіохвилі від телефонів є саме неіонізуючим випромінюванням, яке за своєю природою не може призвести до ракових мутацій нашої ДНК. 

Випромінювання від телефону при довгому контакті може призводити до нагрівання тіла в місці контакту зі шкірою, але загалом воно настільки невелике, що не може призвести до якихось змін на фізіологічному й клітинному рівні.