Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Медичним працівникам

Верховна Рада України запровадила спрощений режим автономізації медичних закладів до кінця 2020 року

26 грудня 2019
5105

Ці зміни до закону продовжують на 2020 рік спрощену процедуру перетворення державних і комунальних закладів охорони здоров'я на державні і комунальні некомерційні підприємства. Автономізація закладів є однією з обов’язкових вимог для підписання договору з Національною службою здоров’я України.

Спрощена процедура звільняє заклади від виконання кредиторських зобов’язань при реорганізації та необхідності отримання згоди на реорганізацію боржника у зобов’язаннях, необхідність проведення оцінки майна стає необов’язковою, спрощується процедура передачі нерухомого майна, з’являється можливість використання власних надходжень для формування статутного капіталу утворених підприємств.

Вже 100% закладів, які надають первинну медичну допомогу, автономізовані та мають договори з Національною службою здоров’я України. Серед закладів, які надають спеціалізовану медичну допомогу, процес автономізації пройшли 79%. Серед лідерів Вінницька, Полтавська, Харківська, Одеська та Черкаська області.                   

Важливо, щоб до початку прийому заяв на підписання договору Національною службою здоров’я України всі заклади пройшли процес автономізації, оскільки це єдиний спосіб отримати державне фінансування, в іншому випадку місцева влада змушена буде фінансувати заклад своїми коштами.

Процес автономізації включає в себе 11 пунктів. Важливо не забути після завершення процесу реорганізація отримати нову ліцензію на медичну практику від Міністерства охорони здоров’я України. Зараз на це є не три місяці, а шість. Такі зміни були прийняті Верховною Радою України на початку жовтня (частина 4 статті 15 Закону України “Про ліцензування видів господарської діяльності”).