Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Харківський апеляційний суд відмовив Богдану Федаку у задоволенні його вимоги

11 липня 2018
1004

Постановою Харківського апеляційного адміністративного суду від 06.07.2018 скасовано рішення Харківського окружного адміністративного суду від 06.04.2018 та прийнято нову постанову, якою, зокрема, відмовлено Богдану Федаку у задоволенні його вимог щодо  зобов'язання Голови Харківської обласної державної адміністрації призначити його на посаду начальника Управління охорони здоров'я Харківської обласної державної адміністрації.

Водночас, Харківський апеляційний адміністративний суд постановив зобов’язати МОЗ України повторно розглянути питання погодження щодо призначення Богдана Федака на посаду державної служби.

Позиція МОЗ України не змінюється: призначення людини з кримінальним минулим та відповідною репутацією на посаду керівника обласного Управління охорони здоров’я є неприпустимим.

У процесі реформування органів державної служби ключову позицію відіграє питання необхідність дотримання принципів доброчесності та порядності осіб, які претендують на такі посади, а саме: морально-етична складова діяльності державного службовця, що визначає межу і спосіб його поведінки, яка базується на принципах доброго відношення до громадян та чесності у способі власного життя, виконанні своїх обов'язків та розпорядженні державними ресурсами.

Міністерство не має правових та етичних  підстав погоджувати призначення Богдана Федака на посаду начальника Управління охорони здоров'я Харківської обласної державної адміністрації, оскільки це підриває довіру суспільства до владних інституцій системи охорони здоров'я і Держави в цілому.

Нагадаємо, МОЗ України в апеляційному порядку оскаржив рішення Харківського окружного адміністративного суду, винесене у квітні на користь Богдана Федака.

постанова