Як зберегти здоров'я ротової порожнини
20 березня відзначають День здоровʼя ротової порожнини. Здоров'я наших зубів і ясен є важливим не тільки для красивої усмішки, але для загального стану організму. Адже бактерії, які спричиняють карієс та запалення ясен, можуть призвести до більш серйозних проблем зі здоров’ям, як-от захворювань серцево-судинної системи, респіраторної хвороби, ревматоїдного артриту, діабету.
Ось кілька порад, як зберегти ваші зуби та ясна здоровими:
ДОТРИМУЙТЕСЯ ПРАВИЛ ГІГІЄНИ
Чистіть зуби двічі на день, та обирайте зубну пасту із фтором. Це – головне джерело фтору, необхідного для захисту емалі від карієсу. Не забувайте про зубну нитку та полоскання після їжі. Змінюйте зубну щітку раз на 3-4 місяці або частіше, якщо щетина зношена, а також щоразу після професійного чищення зубів.
РЕГУЛЯРНО ВІДВІДУЙТЕ СТОМАТОЛОГА
Оптимально – що пів року. Це допоможе виявити проблеми на ранніх стадіях та уникнути серйозних ускладнень. Якщо помітили почервоніння та набряк ясен, кровотечу під час чищення зубів, неприємний запах чи присмак у роті або будь-які інші проблеми з зубами, не зволікайте з візитом до лікаря.
ДОТРИМУЙТЕСЯ ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ
Відмовтеся від шкідливих звичок, таких як куріння та вживання алкоголю, обмежте споживання солодощів та солодких напоїв.
ХАРЧУЙТЕСЯ ЗБАЛАНСОВАНО
Додайте до свого раціону більше овочів і фруктів, пийте більше води.
НЕ ЗАБУВАЙТЕ ПРО ЗАХИСТ
Використовуйте засоби захисту зубів (капи) під час спорту або активного відпочинку, як-от катання на велосипеді, мопеді, мотоциклі. Не відкривайте зубами банки чи упаковки та не розкушуйте ними шкарлупу горіхів.
Намагайтеся дотримуватися цих простих правил. Навіть якщо це не гарантує 100% захисту від карієсу, це значно зменшить ризик серйозних захворювань ясен і втрати зубів.
Заголовок
Кабінет Міністрів пропонує Верховній Раді ухвалити закон, який ліквідує застарілу та скомпрометовану систему медико-соціальної експертизи та створить цифровізовану систему оцінювання повсякденного функціонування людини на базі найпотужніших лікарень спроможної мережі медзакладів. Уряд схвалив законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо впровадження оцінювання повсякденного функціонування особи», який дозволить виконати рішення РНБО. Документ розробили у Міністерстві охорони
Існує стійкий міф, що будь-які цифрові медичні послуги пацієнту може надавати виключно сімейний лікар. Втім, в електронній системі охорони здоровʼя (ЕСОЗ) зареєстровано понад 446 тисяч медичних працівників з різних закладів охорони здоровʼя, які щоденно працюють з цифровими інструментами. Це число включає як лікарів первинної медичної допомоги, так і лікарів-спеціалістів.
Міністерство охорони здоровʼя України спільно з Естонським центром міжнародного розвитку (ESTDEV) та Талліннським коледжем охорони здоровʼя з жовтня 2023 року втілює дві навчальні програми для українських фахівців з реабілітації. Метою цих програм є вдосконалення професійних навичок українських мультидисциплінарних реабілітаційних команд для ефективнішого відновлення здоров’я українських пацієнтів.
Провідний університет міста Грайфсвальд, Німеччина та Чернігівська обласна психоневрологічна лікарня уклали новий меморандум про міжнародне медичне партнерство. Зазначимо, що це вже восьмий меморандум, укладений між закладами охорони здоровʼя Чернігівщини та німецькими землями Передньої Померанії у межах ініціативи першої леді України Олени Зеленської.
Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко відвідав із робочим візитом Дніпропетровщину. Розповідаємо про результати поїздки.
Інсульт – серйозне випробування для здоровʼя, але своєчасна та ефективна реабілітація може значно поліпшити якість життя пацієнта. Реабілітація повинна починатися якнайшвидше, ще під час гострого періоду, щоб забезпечити кращі результати відновлення.
З 21 до 27 жовтня в Україні на ГРВІ, грип та COVID-19 захворіли 124 109 людей, із них 76 689 — діти. До лікарень країни госпіталізували 2 644 пацієнти, серед яких медичної допомоги у медзакладі потребували 1 567 дітей.