Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль наголосив на важливих аспектах медичної складової ветеранської політики
Сьогодні на засіданні уряду Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль наголосив на важливих ініціативах в рамках ветеранської політики, які, зокрема, стосуються медичних послуг для ветеранів.
“Цього тижня Президент Володимир Зеленський представив План внутрішньої стійкості України. 10 пунктів, які визначають наш рух та пріоритети за ключовими напрямами. 10 пунктів, які роблять нашу державу сильнішою. Уряд разом з іншими відповідальними органами державної влади працює над додатками до цього плану. Наш спільний обов’язок створити для ветеранів широкий простір можливостей та гідно вшанувати їхні подвиг і хоробрість. Нова ветеранська політика — це увага і повага до кожного захисника та захисниці.”
Уряд продовжує вдосконалювати ветеранську політику, яка охоплює в тому числі комплексні програми лікування та реабілітації захисників. Загалом у державному бюджеті на 2025 рік закладено 10,5 млрд грн на підтримку ветеранів, частина яких спрямована саме на медичні послуги.
Наступного року передбачено запуск нового пілотного проєкту, спрямованого на розширення доступу до медичних послуг на «первинці» для ветеранів війни.
У 2024 році Міністерство охорони здоровʼя спільно з Національною службою здоров’я України вже запустило пілотний проєкт «Зубопротезування окремих категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України». За результатами кількох місяців роботи комплексна стоматологічна послуга для ветеранів в межах пілотного проєкту була розширена: до зубопротезування було додано послуги зі зуболікування.
Наразі проєкт охоплює 23 області країни, і вже понад 7 тисяч ветеранів та військовослужбовців скористалися безоплатними послугами. Наступного року фінансування проєкту продовжиться, на нього передбачено майже 750 млн грн. Наразі 332 медичні установи законтрактовані з Національною службою здоровʼя України.
Крім цього, у 2025 році близько 190 млн грн бюджетних коштів спрямують на забезпечення прав військовослужбовців та інших осіб на біологічне батьківство (материнство) — на забір, кріоконсервацію та зберігання репродуктивних клітин військовослужбовців, що гарантуватиметься державою.