Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Трансформація системи

Категорії

Копії документів для підписання декларації з лікарем більше не потрібні

11 липня 2018 oBnAписання декларації з ws-cnt-bt"> я декларації з ws-cnt-bt-icon">
<я декларації з ws-cnt-bt-number">65194
<я декларації з ws-icons">

МОЗ України внесло зміни до Порядку вибору лікаря, що надає первинну медичну допомогу. Розповідаємо, що змінилося.

Кампанія з вибору сімейних лікарів, педіатрів та терапевтів триває з квітня. Це перша подібна кампанія національного рівня. За цей час виникла необхідність удосконалити порядок подання декларацій про вибір лікаря. Міністерство охорони здоров’я України внесло зміни до Порядку вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу, що набрали чинності 3 липня 2018 року.

Декларації про вибір лікаря, які були підписані до набрання чинності змін, дійсні і не анулюються.

Невідкладну допомогу можна отримати без декларації

Держава може гарантувати надання повного пакету послуг первинної медичної допомоги, коли ви підписуєте декларацію про вибір лікаря. Якщо ви поки не обрали лікаря та перебуваєте у невідкладному стані, маєте право отримати безперервну та безоплатну первинну медичну допомогу у державних і комунальних закладах охорони здоров'я.

Невідкладні стани супроводжуються такими симптомами:

  • раптовим підвищенням температури тіла з кашлем, нежиттю, болем у горлі;
  • головним болем, запамороченням, слабкістю;
  • болем у попереку, суглобах;
  • підвищенням артеріального тиску;
  • больовим синдромом у онкологічних хворих;
  • алкогольним, наркотичним, токсичним абстинентним синдромом;
  • загостренням хронічних захворювань у пацієнтів, які перебувають під наглядом лікаря, що надає первинну медичну допомогу, з приводу гіпертонічної хвороби, виразки шлунка та дванадцятипалої кишки, хронічного запалення печінки, жовчного міхура, кишківника, хвороби нирок, суглобів тощо.

 

Копії документів тепер не потрібні

Лікар або реєстратор більше не зобов'язані виготовляти і зберігати копії документів, які надає пацієнт. Пацієнт при підписанні декларації відтепер має тільки показати один з документів, що посвідчують особу, та документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (РНОКПП). Зберігати тепер необхідно тільки один примірник декларації, підписаний пацієнтом. Інший примірник, як і раніше, залишається у пацієнта.

Як і раніше, у випадку якщо людина через свої релігійні переконання відмовилася від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомила про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті, цей документ не надається під час укладання декларації і цей пункт у декларації не заповнюється. Для ідентифікації особи у такому разі використовують номер документа, що посвідчує особу.

 

Спрощення форми декларації

Перелік інформації, що вноситься до декларації, скоротився. Відтепер декларація буде на одному аркуші, що зекономить час пацієнтів та лікаря на її заповнення.

У декларації тепер не потрібно зазначати зареєстроване місце проживання пацієнта, оскільки пацієнт обирає лікаря незалежно від місця прописки.

Також уточнене положення декларації щодо ознайомлення пацієнта з його правами як суб'єкта персональних даних. Пацієнт своїм підписом підтверджує добровільний вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу, і достовірність наданих даних. Також пацієнт засвідчує, що йому відомі його права відповідно до Закону України «Про захист персональних даних», та мету збирання та обробки персональних даних, зазначених у декларації.
 

Термін дії декларації подовжений

До 1 січня 2020 року подовжили термін дії декларацій про вибір лікаря, які були підписані до 23 березня 2018 року. Тобто до початку національної кампанії з вибору лікарів. До цього часу пацієнт можуть подати нову декларацію про вибір лікаря. Але немає необхідності спеціально для цього приходити у заклад. Підписати декларацію можна під час найближчого візиту до лікаря.  

Декларації укладені після 23 березня 2018 року не мають кінцевого терміну дії. Їх переукладати не потрібно.

 

Після зміни юрособи закладу декларації залишаються дійсними

Відтепер не лише у разі перетворення закладу охорони здоров’я у комунальне некомерційне підприємство, а й при поділі, виділі, приєднанні юридичних осіб-надавачів медичних послуг,  раніше подані декларації залишаються чинними і вважаються поданими юридичній особі-правонаступнику за умови, що обраний пацієнтом лікар продовжує працювати у закладі.

Таким чином, зміни в юридичному статусі надавача медичних послуг не будуть впливати на права пацієнта отримувати безоплатну первинну медичну допомогу в обраного лікаря.

<я деклflex-wrapper"> <я деклshare__social">
Поділитись
<я деклservicцline-social">
<я деклcontainer"> <я деклnews__row">
Читайте також
<я деклclearfix">
<я деклpress__subscribe-flex"> <я деклpress__subscribe-email"> <я деклpress__subscribe-email-bg-text font_upper font_white-to-light-blue"> Email
<я деклpress__subscribe-email-cbt"> ПІДПИСАТИСЯ <я деклpress__subscribe-hiws-icon bg_yellow-to-black bg_contrast_yellow-to-white">
<я деклpress__subscribe-hiws-popup bg_white"> <я деклpress__subscribe-hiws-desc bg_white-to-dark-blue"> <я деклonline-form__content-wrapper"> Ця розсилка створена для того, щоб ділитися новинами щодо змін в українській медицині. Долучайтеся!

<я деклonline-form__stripe-wrapper"> <я деклpress__subscribe-hiws-close-icon">
<я деклpopup main-popup-container" data-popup-id="main-popup" tabindex="-1" role="dialog">
<я деклfooter__str"> Телефон: (044) 253-61-94
<я деклfooter__str"> Факс: (044) 253-40-17 <я деклfooter__str"> moz@moz.gov.ua <я деклfooter__str footer__str_pt"> Гаряча лінія 0-800-801-333 <я деклfooter__social"> <я деклfooter__nav"> <я деклfooter__nav-list footer__paрtion"> <я деклfooter__str"> <я деклfooter__title h5 font_upper font_gray">Розділи <я деклfooter__str"> Про міністерство <я деклfooter__str"> Громадянам <я деклfooter__str"> Медичним працівникам <я деклfooter__str"> Фахівцям <я деклfooter__str"> Освіта <я деклfooter__str"> Прес-центр <я деклfooter__nav-list"> <я деклfooter__str"> <я деклfooter__title h5 font_upper font_gray">Інструментарій <я деклfooter__str"> Онлайн форми <я деклfooter__str"> Накази <я деклfooter__str"> Довідник <я деклfooter__str"> Документи <я деклfooter__str"> Контакти <я деклfooter__nav-list"> <я деклfooter__str"> <я деклfooter__title h5 font_upper font_gray">Інше <я деклfooter__str"> Акредитація закладу <я деклfooter__str"> Ліцензування <я деклfooter__str"> Реєстри <я деклfooter__str"> Державний нагляд (контроль) <я деклfooter__logo"> <я деклfooter__logo-svg footer__logo-svg-eu"> МIнIстерство охорони здоров’я УкраIни <я деклfooter__copyright regular-small font_white"> За підтримки

<я деклfooter__row_bottom"> <я деклfooter__ref"> <я деклh5 font_upper font_white">Карта сайту
jQuery(document).ready(function() { jQuery('#subscribe-form').yiiActiveForm([{"id":"subscribe-email","name":"email","container":".field-subscribe-email","input":"#subscribe-email","error":".form-label.help-block.press__subscribe-form-label.regular","enableAjaxValidation":true,"validate":function(attribute, value, messages, deferred, $form) {yii.validation.required(value, messages, {"message":"Необхідно заповнити \"Email\"."});yii.validation.email(value, messages, {"pattern":/^[a-zA-Z0-9!#$%&'*+\/=?^_`{|}~-]+(?:\.[a-zA-Z0-9!#$%&'*+\/=?^_`{|}~-]+)*@(?:[a-zA-Z0-9](?:[a-zA-Z0-9-]*[a-zA-Z0-9])?\.)+[a-zA-Z0-9](?:[a-zA-Z0-9-]*[a-zA-Z0-9])?$/,"fullPattern":/^[^@]*<[a-zA-Z0-9!#$%&'*+\/=?^_`{|}~-]+(?:\.[a-zA-Z0-9!#$%&'*+\/=?^_`{|}~-]+)*@(?:[a-zA-Z0-9](?:[a-zA-Z0-9-]*[a-zA-Z0-9])?\.)+[a-zA-Z0-9](?:[a-zA-Z0-9-]*[a-zA-Z0-9])?>$/,"allowName":false,"message":"Значення \u0022Email\u0022 не є правильною email адресою.","enableIDN":false,"skipOnEmpty":1});yii.validation.string(value, messages, {"message":"Значення \"Email\" має бути текстовим рядком.","max":255,"tooLong":"Значення \"Email\" повинно містити максимум 255 символів.","skipOnEmpty":1});}}], {"validationUrl":"\/subscribe\/validate"}); jQuery('#global-search-form').yiiActiveForm([{"id":"searchform-q","name":"q","container":".field-searchform-q","input":"#searchform-q","validate":function(attribute, value, messages, deferred, $form) {yii.validation.string(value, messages, {"message":"Значення \"Q\" має бути текстовим рядком.","min":3,"tooShort":"Значення \"Q\" повинно містити мінімум 3 символа.","max":255,"tooLong":"Значення \"Q\" повинно містити максимум 255 символів.","skipOnEmpty":1});yii.validation.required(value, messages, {"message":"Необхідно заповнити \"Q\"."});}}], []); });