Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

32 постраждалі українці евакуйовані цього тижня на реабілітацію та протезування до закордонних клінік

Міністерство охорони здоровʼя України у співпраці з Єврокомісією та іншими міжнародними партнерами продовжують евакуювати постраждалих українців до спеціалізованих клінік Європи на лікування та реабілітацію. 

Від початку війни у рамках співпраці МОЗ та Єврокомісії за підтримки ВООЗ, уряду Польщі та багатьох міжнародних партнерів вдалося евакуювати спеціалізованим медичним транспортом із різних міст України до закордонних клінік вже понад 4100 українців.  

Так, цього тижня було евакуйовано 25 пацієнтів до Франції, Німеччини, Нідерландів та Швеції. У групі евакуйованих – пацієнти з травмуваннями, та онкопацієнти з Києва, Черкас, Рівного, Вінниці, Львову та Харкова. 

Ще 7 пацієнтів евакуйовано цього тижня на лікування та реабілітацію до США та Польщі за допомоги благодійних фондів. 

Нагадуємо, що евакуюють дорослих та дітей із важкими пораненнями, опіками та захворюваннями, які потребують спеціалізованої та невідкладної медичної допомоги. 

Спочатку міжнародні партнери у взаємодії зі службою екстреної медичної допомоги МОЗ України забезпечують транспортування пацієнтів від лікарні у прифронтовій території через медичний хаб у Львові до аеродрому в Польщі. Далі повітряними госпіталями чи спеціальним авіатранспортом транспортують українців у країни Європи для спеціалізованого лікування. 

Звертаємо вашу увагу, що для громадян України існує кілька варіантів маршрутів, за якими вони можуть бути переведені на лікування за кордон, зокрема:

  • через обласний департамент охорони здоров’я;
  • шляхом подання особистої заявки через сайт МОЗ у розділі «Громадянам»;
  • для військовослужбовців – шляхом подання на евакуацію за кордон через командування Медичних сил України. Більше інформації можна отримати на сайті: https://navigator.pryncyp.com/stage-4
  • Також нагадуємо, що евакуаційні рейси, організовані у співпраці МОЗ із Єврокомісією, транспортування на лікування за кордон – абсолютно безоплатні для пацієнтів. Всі видатки за дороге лікування взяли на себе уряди країн-партнерок, які приймають українських пацієнтів.

Детально ознайомитися з особливостями та актуальними питаннями медичної евакуації для громадян України можна за посиланням