Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Верховна Рада України підтримала заборону ввезення лікарських засобів, виготовлених у росії чи в Білорусі

Верховна Рада України підтримала зміни до Закону України «Про лікарські засоби», що дозволяють обмежити обіг лікарських засобів, виробництво яких розташоване на території російської федерації або Республіки Білорусь. 

Закон дають змогу Міністерству охорони здоров’я призупиняти чи скасовувати реєстрацію лікарського засобу в Україні, якщо він повністю або частково був вироблений у росії чи Білорусі.

«Росія не виробляє оригінальних ліків, переважна більшість препаратів російського виробництва – генерики, від яких можна відмовитися на користь європейських і – що більш важливо – українських виробників, – коментує в. о. міністра охорони здоров’я Олександр Комаріда. – Відтак ухвалені зміни до закону «Про лікарські засоби» дають нам змогу це зробити. Завдяки цьому зможемо не лише підсилити вітчизняне виробництво, але й скоротити виручку росії, яка так чи інакше використовувалася для фінансування війни».

Для належної реалізації закону МОЗ розробить порядок, за яким буде проводитися вибіркове скасування реєстрації медпрепаратів. Також закон встановлює термін призупинення реєстрації лікарського засобу в 3 місяці. За цей час фармкомпанія може зупинити роботу на території росії чи Білорусі, відповідно міністерство ухвалить рішення про скасування чи продовження реєстрації препарату. 

Раніше Міністерство охорони здоров’я звернулося до міжнародних фармацевтичних компаній, які не припинили продаж лікарських засобів та медобладнання у росії, скоротити асортимент ліків, що ввозяться туди.

Також МОЗ ініціювало діалог із ВООЗ щодо спрощеної прекваліфікації препаратів українського виробництва.