Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Проєкт наказу МОЗ України "Про порядок контролю та клініко-експертну оцінку якості надання медичної допомоги та медичного обслуговування"

Проєкт наказу МОЗ

АРВ

Додаток 1

Додаток 2

Додаток 3

Додаток 4

Додаток 5

Додаток 6

Додаток 7

Додаток 8

Пояснювальна записка

Повідомлення про оприлюднення

 

ПОВІДОМЛЕННЯ

на публічне обговорення виноситься проєкт наказу Міністерства охорони здоров’я України «Про порядок контролю та клініко-експертну оцінку якості надання медичної допомоги та медичного обслуговування»

 

З метою забезпечення вивчення та врахування думки громадськості, дотримання вимог абзацу другого пункту 12 Порядку проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.11.2010 року № 996, на офіційному веб-сайті МОЗ України розміщено проєкт наказу Міністерства охорони здоров’я України «Про порядок контролю та клініко-експертну оцінку якості надання медичної допомоги та медичного обслуговування» (далі – проєкт).

Метою розроблення проєкту є удосконалення порядку контролю та проведення клініко-експертної оцінки надання медичної допомоги та медичного обслуговування пацієнтів в умовах воєнного стану та під час надзвичайної ситуації іншого характеру.

 

Проблематика та шляхи вирішення

Робота клініко-експертної комісії Міністерства охорони здоров’я України (далі – МОЗ) ґрунтується на висновках, які оформляються на основі експертизи первинної облікової медичної документації, під час якої проводиться оцінка встановлення своєчасного, правильного діагнозу, адекватного призначення лікування, повноти проведених діагностичних процедур.

Разом з тим, більшість членів клініко-експертної комісії МОЗ є лікарями, які в умовах сьогодення безпосередньо задіяні в наданні медичної допомоги, як цивільному населенню так і військовослужбовцям, які постраждали внаслідок бойових дій, що спричинені військовою агресією російської федерації проти України.

Однак, робота МОЗ навіть у такий тяжкий час спрямована на покращення якості надання медичної допомоги всьому населенню України.

Водночас, за результатами моніторингу додержання прав громадян України під час проведення клініко-експертної оцінки якості надання медичної допомоги та медичного обслуговування (далі – КЕО) клініко-експертними комісіями (далі – КЕК), створеними при структурних підрозділах з питань охорони здоров’я обласних та Київської міської військових адміністрацій, в умовах воєнного стану відповідно до вимог статті 13 Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини», Представником Уповноваженого з соціальних та економічних прав О. Колобродовою листом від 15 листопада 2022 року № 13255.2/22/40.3 МОЗ була висвітлена проблематика діяльності КЕК в умовах воєнного стану.

За результатами проведеного аналізу визначено, що діяльність КЕК потребує врегулювання наступних питань:

  • забезпечення можливості продовження строку розгляду справ в окремих випадках;
  • надання можливості, у разі активних бойових дій та пов’язаних з цим наслідків, а також у разі оскарження рішення КЕО, проведення КЕО КЕК, створеними при структурних підрозділах з питань охорони здоров’я, інших адміністративно-територіальних одиниць;
  • діяльності КЕК у разі активних бойових дій та пов’язаних з цим наслідків, які унеможливлюють їх роботу.

Проєктом акта передбачено затвердити:

порядок контролю якості надання медичної допомоги;

Положення про клініко-експертні комісії з якості надання медичної допомоги та медичного обслуговування Міністерства охорони здоров’я України, МОЗ АР Крим, структурних підрозділів з питань охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій;

Регламент засідання клініко-експертної комісії;

Положення про Уповноважену особу з оцінки якості надання медичної допомоги та медичного обслуговування фізичною особою – підприємцем;

Положення про клініко-експертну комісію з якості закладу охорони здоров’я;

Висновок за результатами клініко-експертної оцінки;

Експертний висновок.

Прийняття проєкту акта забезпечить відновлення проведення клініко-експертних комісій з оцінки якості надання медичної допомоги та медичного обслуговування, врегулює механізм їх діяльності в умовах воєнного стану, що в свою чергу сприятиме покращенню якості надання медичної допомоги, вчасному реагуванню на звернення, скарги заявників, органів державної влади, місцевого самоврядування та правоохоронних органів.

Пропозиції та зауваження просимо надсилати до:

Міністерства охорони здоров'я України за адресою: 01601, м. Київ-601,    вул. Михайла Грушевського, 7, E-mail: [email protected] та тел. (044) 200 08 17.

Проєкт, пояснювальна записка та аналіз регуляторного впливу оприлюднені шляхом розміщення на офіційному веб-сайті Міністерства охорони здоров'я України в мережі Інтернет www.moz.gov.ua.

Термін обговорення проєкту становить місяць з моменту його оприлюднення.