Проект наказу Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження нормативно-правових актів з питань надання екстреної медичної допомоги»
Повідомлення про оприлюднення
проекту наказу Міністерства охорони здоров’я України
«Про затвердження нормативно-правових актів з питань надання екстреної медичної допомоги»
З метою забезпечення доступності, своєчасності та підвищення якості екстреної медичної допомоги, що надається населенню України, зниження рівня інвалідності та смертності внаслідок нещасних випадків, травм та отруєнь, гострих порушень життєвих функцій людини внаслідок серцево-судинних, інших захворювань, зменшення економічних втрат, спричинених тимчасовою та стійкою непрацездатністю розроблене проект наказу «Про затвердження нормативно-правових актів з питань надання екстреної медичної допомоги».
Підставою розроблення проекту акта є невідповідність положення про відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги сучасним нормам, недосконале визначення правил виклику бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги та врегулювання питань транспортування пацієнтів (постраждалих) до закладів охорони здоров’я, а також удосконалення дій працівників системи екстреної медичної допомоги у разі надзвичайної ситуації.
У зв’язку з вищевказаним необхідно врегулювати питання щодо виклику бригад екстреної медичної допомоги, точно визначивши типи викликів, на які направляється бригада екстреної (швидкої) медичної допомоги, і порядок транспортування пацієнтів (постраждалих). Для якісного надання екстреної медичної допомоги на госпітальному рівні необхідно розробити положення про відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги з врахуванням сучасних норм та вимог.
Проектом наказу визначено типи викликів, на які направляється бригада екстреної (швидкої) медичної допомоги, а також порядок транспортування пацієнтів (постраждалих) в заклади охорони здоров’я.
У проекті наказу представлено положення про відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги, яке відповідає сучасним нормам та потребам.
Також чітко визначено порядок дій працівників системи екстреної медичної допомоги під час виникнення надзвичайних ситуацій та ліквідації їхніх медичних наслідків.
Проекту наказу Міністерства охорони здоров’я України та повідомлення про оприлюднення зазначеного проекту розміщено на сайті Міністерства охорони здоров’я України: http://moz.gov.ua/gromadske-obgovorennja
Пропозиції та зауваження просимо надсилати впродовж місяця з дня оприлюднення до Управління екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Міністерства охорони здоров’я України або в електронному вигляді на адресу: [email protected]
Контактна особа – Чарухов Асан (тел. 044-253-24-72).
ПРОЕКТ
Про затвердження нормативно-правових актів з питань надання екстреної медичної допомоги
Відповідно до Закону України «Про екстрену медичну допомогу», статті 37 Основ законодавства України про охорону здоров'я, з метою забезпечення доступності, своєчасності та підвищення якості екстреної медичної допомоги, що надається населенню України, зниження рівня інвалідності та смертності внаслідок нещасних випадків, травм та отруєнь, гострих порушень життєвих функцій людини внаслідок серцево-судинних, інших захворювань, зменшення економічних втрат, спричинених тимчасовою та стійкою непрацездатністю, збереження здоров'я, врегулювання питань щодо єдиної системи надання екстреної медичної допомоги населенню України та удосконалення служби екстреної медичної допомоги
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити:
1) Типове положення про відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги закладів охорони здоров’я, що додається;
2) Правила виклику бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги, що додаются;
3) Порядок транспортування пацієнтів (постраждалих) бригадами екстреної (швидкої) медичної допомоги у заклади охорони здоров’я, що додається;
4) Порядок дій працівників системи екстреної медичної допомоги під час виникнення надзвичайних ситуацій та ліквідації їх медичних наслідків, що додається.
2. Визначити ДЗ «Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Міністерства охорони здоров'я України» головною установою, що надає організаційно-методичну допомогу та здійснює науковий супровід заходів щодо функціонування єдиної системи екстреної медичної допомоги.
3. Управлінню екстреної медичної допомоги та медицини катастроф (Полупан О.О.) забезпечити подання цього наказу у встановленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
4. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства охорони здоров’я України від 01 червня 2009 року № 370 «Про єдину систему надання екстреної медичної допомоги», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 14 вересня 2009 року за № 863/16879.
5. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
6. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Заступник Міністра | П. КОВТОНЮК |
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту наказу Міністерства охорони здоров’я України
«Про затвердження нормативно-правових актів з питань надання екстреної медичної допомоги»
Мета: забезпечення доступності, своєчасності та підвищення якості екстреної медичної допомоги, що надається населенню України, зниження рівня інвалідності та смертності внаслідок нещасних випадків, травм та отруєнь, гострих порушень життєвих функцій людини внаслідок серцево-судинних, інших захворювань, зменшення економічних втрат, спричинених тимчасовою та стійкою непрацездатністю
1. Підстава розроблення проекту акта
Проект наказу розроблено з метою приведення нормативно-правових актів з питань екстреної медичної допомоги у відповідність до Закону України «Про екстрену медичну допомогу».
2. Обґрунтування необхідності прийняття акта
У зв’язку з великою кількістю непрофільних викликів необхідно врегулювати питання щодо виклику бригад екстреної медичної допомоги, точно визначивши типи викликів, на які направляється бригада екстреної (швидкої) медичної допомоги, і порядок транспортування пацієнтів (постраждалих). Для якісного надання екстреної медичної допомоги на госпітальному рівні необхідно розробити положення про відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги з врахуванням сучасних норм та вимог.
3. Суть проекту акта
Проектом наказу визначено типи викликів, на які направляється бригада екстреної (швидкої) медичної допомоги, а також порядок транспортування пацієнтів (постраждалих) в заклади охорони здоров’я.
У проекті наказу представлено положення про відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги, яке відповідає сучасним нормам та потребам.
Також чітко визначено порядок дій працівників системи екстреної медичної допомоги під час виникнення надзвичайних ситуацій та ліквідації їхніх медичних наслідків.
4. Правові аспекти
У відповідній сфері суспільних відносин діють:
Конституція України;
Закон України «Основи законодавства України про охорону здоров’я»;
Закон України «Про екстрену медичну допомогу».
5. Фінансово-економічне обґрунтування
Проект наказу не потребує додаткових витрат з державного бюджету та місцевих бюджетів.
6. Прогноз впливу
Проект наказу має вплив на працівників екстреної медичної допомоги та пацієнтів, які потребують екстреної медичної допомоги. Проектом наказу, шляхом розподілу викликів на екстрені та неекстрені передбачено зменшення кількості непрофільних викликів. В проекті наказу зазначені .функції та завдання відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги з урахуванням відповідного обладнання для здійснення цих функцій, що забезпечить надання якісної медичної допомоги на ранньому госпітальному етапі... .
Проект наказу не впливає на розвиток регіонів, ринок праці, екологію та навколишне природне середовище;
Проект наказу не є регуляторним актом і не має відповідного впливу.
7. Позиція заінтересованих сторін
Проект наказу потребує погодження зі Спільним представницьким органом репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні та всеукраїнськими асоціаціями органів місцевого самоврядування.
Впливи реалізації проекту наказу на ключові інтереси заінтересованих сторін зазначені у Додатку.
8. Громадське обговорення
Проект наказу потребує громадського обговорення.
9. Позиція заінтересованих органів
Проект наказу потребує погодження з Міністерством внутрішніх справ України, Міністерством інфраструктури України, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Міністерством фінансів України.
10. Правова експертиза
Потребує державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.
11. Запобігання дискримінації
У проекті наказу не виявлено положень, які містять ознаки дискримінації.
12. Запобігання корупції
У проекті наказу відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.
13. Прогноз результатів
Зниження рівня інвалідності та смертності у зв’язку з нещасними випадками, травмами та отруєннями, гострих порушень життєвих функцій людини внаслідок серцево-судинних, інших захворювань, зменшення економічних втрат, спричинених тимчасовою та стійкою непрацездатністю, збереження здоров'я населення.
Заступник Міністра |
Павло КОВТОНЮК |