Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Кабмін оновив порядок бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану

Нещодавно уряд вніс зміни до постанови № 76, яка регулює порядок бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану. Нова редакція набула чинності 8 червня 2024 року. Вона змінила :

  • Порядок бронювання військовозобов’язаних під час дії воєнного стану (у ньому серед іншого передбачена можливість бронювання засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (портал «Дія»).
  • Критерії та порядок, за якими визначають, чи є підприємство, установа чи організація (далі – підприємство) критично важливим для функціонування економіки, забезпечення потреб ЗСУ, інших військових формувань та життєдіяльності населення в особливий період.

Підприємство може бути визначене критично важливим або для галузі національної економіки у сфері охорони здоров’я – у такому випадку їх визначає МОЗ – або для задоволення потреб територіальної громади – тоді їх визначає ОДА/КМДА або ОВА/КМВА. Статус критично важливого підприємство підтверджує не рідше, ніж раз на рік.

Підприємство може забронювати до 50 % військовозобов’язаних працівників (кількість станом на 18 травня 2024 року). Якщо ж кількість останніх збільшилася після цієї дати, то розрахунок здійснюють станом на дату подання списків.

Строк дії відстрочки не може перевищувати 12 місяців, водночас постанова не впливає на відстрочки, надані військовозобов’язаним рішеннями Міністерства економіки до 8 червня 2024 року, – вони залишаються чинними протягом строку, на який надані.

Військовозобов’язану людину можна забронювати незалежно від військового звання, віку та військово-облікової спеціальності. Військовозобов’язаних, які згідно із законом не мають бути призвані на військову службу під час мобілізації, бронювати не потрібно. Якщо військовозобов’язана людина призначається на іншу посаду на цьому ж підприємстві, надана їй відстрочка від призову залишається дійсною.

Документом, що підтверджує надання військовозобов’язаному відстрочки, є витяг, засвідчений підписом керівника та печаткою підприємства (у разі її наявності).

Підприємство в п’ятиденний строк із дня видачі витягу має надіслати до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, де військовозобов’язаний перебуває на військовому обліку, повідомлення про його бронювання для зарахування його на спеціальний військовий облік.

 

БРОНЮВАННЯ ВІЙСЬКОВОЗОБОВ’ЯЗАНИХ У СФЕРІ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ВІДБУВАЄТЬСЯ ТАК:

  1. Підприємство подає до МОЗ або ОВА/КМВА обґрунтоване звернення про визнання критично важливим.
  2. МОЗ або ОВА/КМВА ухвалює рішення і видає розпорядчий документ. Від дати його видання підприємство визнається критично важливим.
  3. Підприємство формує списки військовозобов’язаних працівників.
  4. Орган, що ухвалив рішення про визнання підприємства критично важливим, направляє цей список на погодження до Міноборони та затвердження – до Мінекономіки.
  5. Також цей орган інформує підприємство про рішення Мінекономіки.
  6. Підприємство оформлює витяги про бронювання кожного окремого військовозобов’язаного і видає їх під розпис. 

Детально про кожен з етапів бронювання у сфері охорони здоров’я, відповіді на часті запитання, а також рекомендації щодо того, як підприємству подати до МОЗ обґрунтоване звернення про визнання критично важливим – читайте за посиланням.