Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Вступ до ЄС

Категорії

23 червня 2022 року Україна офіційно отримала статус країни-кандидата в члени ЄС.

Готуючись до вступу в ЄС, Міністерство охорони здоров’я наразі першочергово працює над процедурою первинної оцінки стану імплементації актів права Європейського Союзу (acquis ЄС) у сфері охорони здоров’я.  

Самоаналіз рівня відповідності національного законодавства Європейським актам є ключовим етапом підготовки до перемовних процедур зі вступу в ЄС. Селф-скринінг дозволяє державі виявляти та усувати слабкі місця у своїх правовій та адміністративній системах.

Загалом етап селф-скринінгу національного законодавства під час вступу до ЄС є критично важливим механізмом для забезпечення правової сумісності, сприяння гармонізації, розбудови інституційної спроможності, оцінки прогресу та сприяння взаєморозумінню з європейською стороною.

Перший етап селф-скринінгу завершився 30 червня.

Загалом фахівцями Міністерства було опрацьовано понад 1500 актів права ЄС (acquis ЄС) у сфері охорони здоров’я. У процесі вивчення визначено 319 нормативних актів ЄС, які потребують обов’язкової імплементації до українського законодавства. З них — 42 вже було адаптовано та впроваджено в рамках виконання угоди про асоціацію з ЄС. Ще 61 регламентів та директив ЄС імплементовано частково або перебувають у роботі МОЗ.

Під час процедури селф-скринінгу МОЗ умовно розподілило всі акти права ЄС у сфері охорони здоров’я за 4 напрямами — громадське здоров’я, фармрегулювання, медичні послуги та медична освіта. 

Переглянути презентацію про результати селф-скринінгу – за посиланням.

Наступний етап — підготовка звіту з пропозиціями черговості імплементації регламентів та директив ЄС за результатами селф-скринінгу. На це уряд передбачив 2 місяці — до 30 серпня 2023 року.

Водночас до кінця року, МОЗ планує сформувати сильну переговорну команду до якої будуть долучені не лише фахівці з міжнародного та європейського права, але й безпосередньо експерти ключових євроінтеграційних напрямків у сфері охорони здоров’я.