Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Вже понад 6 мільйонів українців скористалися програмою “Доступні ліки”

З квітня 2017 року, коли почала працювати програма “Доступні ліки”, українці отримали  ліки за понад 26,5 мільйонами рецептів.

За інформацією підрозділів охорони здоров’я в областях, вже понад 6,6 мільйонів українців скористалися програмою “Доступні ліки”. Найбільшою популярністю програма користується у Дніпропетровській області – близько 620 тисяч українців отримали рецепти на “Доступні ліки”, у Харківській – понад 550 тисяч, у Львівській – понад 530 тисяч і у м. Київ – понад 420 тисяч пацієнтів.  

Цьогоріч попит на ліки за програмою “Доступні ліки” виріс на 30%. Від початку 2018 року для лікування серцево-судинних захворювань, діабету 2 типу та бронхіальної астми пацієнти отримали ліки за 12,5 мільйонів рецептів на суму понад 600 млн грн.

Також відчутно збільшилася кількість аптек, що беруть участь у програмі. У грудні 2017 року препарати за програмою видавали у 6761 аптечному закладі, зараз їх можна отримати у 8003 аптеках.

Нині за програмою можна отримати 261 препарат, з них 59 – повністю безоплатно. 202 препарати українці можуть отримати в аптеці з незначною доплатою. В середньому ця доплата становить близько 30% від вартості препарату.

“Урядова програма “Доступні ліки” продовжує динамічно набирати обертів. Ми починали програму з 153 препаратів загалом, з яких 23 були безоплатних. За півтора роки роботи ми збільшити вибір для пацієнтів майже у два рази. Правила програми привабливі як для пацієнтів, так і для аптек та виробників. Тому якісне та ефективне лікування хворих під постійним наглядом лікаря стає все більш доступним нашим громадянам”, - зазначив заступник міністра Роман Ілик.

У затвердженому Урядом бюджеті на 2019 рік вже закладено 1 млрд грн на програму “Доступні ліки”. Також у планах Міністерства оновлення механізмів роботи програми. Передусім, щоб пацієнти могли також отримувати рецепти у своїх лікарів, що працюють у приватних закладах або здійснюють свою діяльність, як ФОП – у наступному році адміністрування програми буде передано до Національної служби здоров’я. Оновлення програми також передбачає обов’язкове запровадження електронного рецепту.