Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Уряд оптимізував механізми закупівель і регулювання цін на ліки

Кабінет Міністрів України ухвалив низку змін для підвищення ефективності закупівель у сфері охорони здоровʼя, що сприятимуть доступності сучасних діагностичних послуг та важливих лікарських засобів для громадян.

Прийняті рішення стосуються оптимізації державної оцінки медичних технологій (ОМТ) та укладання договорів керованого доступу (ДКД), а також створення лабораторій для синтезу радіофармацевтичних препаратів в Україні. Це дозволить розвивати інноваційні методи діагностики та лікування пацієнтів з онкологічними захворюваннями, забезпечуючи українців своєчасним доступом до необхідних ліків та послуг.

Відтепер переговори щодо укладання ДКД вестимуться групами, сформованими Медичними закупівлями України, що дозволить чітко розподілити повноваження між Міністерством охорони здоров’я та уповноваженим органом. 

Під час переговорів використовуватиметься інформація та рекомендації з висновків уповноваженого органу ОМТ, а також додаткові дані, надані МОЗ, що посилить об’єктивність і прозорість процесу.

Розширення списку лікарських засобів, що закуповуються за договорами керованого доступу, зокрема, новим препаратом «Еміцизумаб» (дози 30, 60, 105 та 150 мг) допоможе значно знизити витрати на лікування.

Прийняті зміни також підтримують створення лабораторій синтезу радіофармацевтичних засобів в Україні, що дозволить країні розширити можливості діагностики радіоізотопною візуалізацією. Цей метод діагностики дозволяє з високою точністю виявляти пухлини та запальні процеси на ранніх стадіях, коли вони не видимі іншими методами. Для реалізації проєкту передбачено можливість попередньої оплати за роботи й товари, зокрема за спеціалізоване обладнання, яке виготовляється під індивідуальні замовлення.

Нагадуємо, що Медичні закупівлі України вже розпочали придбання обладнання для діагностики раку радіофармпрепаратами.