Українські медики пройшли майстер-клас з особливостей переливання крові в польових умовах
Учасники курсу інструкторів із надання догоспітальної допомоги пройшли майстер-клас з особливостей переливання цільної крові в польових умовах. Знаннями з колегами ділився досвідчений лікар медицини невідкладних станів, амбасадор Американського коледжу лікарів невідкладної допомоги в Україні (American College of Emergency Physicians) Браян МакМюррей. Він багато років підтримує Україну, особливо після початку повномасштабного вторгнення.
Офлайн-курс був організований державним закладом «Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ» за підтримки Міністерства охорони здоров’я України, як складової масштабного освітнього проєкту в системі екстреної медичної допомоги (ЕМД). До навчання долучилися фахівці системи екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Київщини, Черкащини, Тернопільщини, Вінниччини. У майстер-класі взяли участь фахівці хірургічних спеціальностей госпітальної ланки надання медичної допомоги, а також інструктори Центру симуляційного навчання Тернопільського національного медичного університету ім. I. Я. Горбачевського, який проводить тренінги в межах курсу за проєктом МОЗ. Під час навчання медики ознайомилися з деякими аспектами переливання крові на ранньому догоспітальному етапі, зокрема під час транспортування пораненого до госпіталю та особливостями переливання крові на різних етапах. Таке навчання є ефективним способом підвищити рівень знань та підготовку наших фахівців до викликів воєнного та післявоєнного часу.
МОЗ висловлює вдячність усім партнерам та друзям, які підтримують Україну та український народ у боротьбі проти агресора та в подальшій відбудові країни після перемоги.
Нагадаємо, Міністерство охорони здоров’я України та Світовий банк продовжують професійне навчання медпрацівників бригад екстреної медичної допомоги (ЕМД) у межах масштабного освітнього проєкту. Загалом від початку 2023 року курс пройдуть 100 осіб (інструктори). Пізніше вони зможуть навчати своїх колег у системі ЕМД. Загалом завдяки цьому масштабному проєкту професійні навички надання догоспітальної допомоги посилять майже 25 тисяч фахівців із медицини невідкладних станів по всій Україні.