Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Україна та Чехія обговорили виклики у сфері охорони здоров'я

З моменту повномасштабної війни росіяни пошкодили 832 медичних заклади та ще 127 зруйнували вщент. Попри руйнування та щоденні обстріли медична система в Україні продовжує безперебійно працювати та надавати допомогу мільйонам українців. Про це заступник міністра охорони здоров'я України Олексій Яременко розповів під час зустрічі з заступником міністра закордонних справ Чеської Республіки Мареком Свободою.

За словами Олексій Яременко, досягти стабільної роботи медичної системи у війну вдалося, у тому числі завдяки системній підтримці Європейських країн. 

«Майже 7 місяців ми бачимо, як наші лікарі впевнено тримають свій медичний фронт. І в цьому є заслуга кожного міжнародного партнера, який стоїть пліч-о-пліч з Україною та допомагає забезпечити наші медзаклади всім необхідним. Однак попереду нас чекає надважка зима. Ми вже бачимо, як росія завдає ударів по нашій критичній інфраструктурі, тимчасово знеструмлюючи лікарні та ставлячи під загрозу життя пацієнтів в операційних та реанімаціях. Тому ми звертаємося до наших партнерів з проханням не зупинятися і лише посилювати підтримку медичної сфери та країни в цілому», – заступник міністра. 

З початку війни Україна отримала від Чехії численні партії ліків, витратних матеріалів та медичного обладнання. Найближчим часом Чехія планує надати ще кілька польових шпиталів, евакуаційний транспорт, а також обладнання. Все це дозволить розширити потужності невідкладної медичної допомоги у регіонах. 

Сторони також обговорили можливу участь Чехії у відбудові медичної інфраструктури, яка була зруйнована або пошкоджена ракетами та снарядами росіян. За попередніми підрахунками, орієнтовна вартість відновлення медичних закладів вже сягає понад 37 мільярдів гривень. 

Нагадаємо, напередодні МОЗ повідомляло, як тимчасово переміщені українці можуть отримати медичну допомогу в Чехії.