Укладено договір на проведення технічного обстеження пошкодженого корпусу Охматдиту
27 серпня у приміщенні лікарні «Охматдит» відбулося чергове засідання ради з відновлення медзакладу. Під час засідання учасники розглянули першочергові рішення для якнайшвидшого запуску робіт з відновлення сучасного корпусу НДСЛ «Охматдит», який був пошкоджений внаслідок ракетної атаки 8 липня. Нині тут знаходяться не лише ті відділення, що функціонували раніше, але і частина переміщених зі зруйнованих будівель Охматдиту.
Необхідною умовою для проведення прозорого тендеру на відновлювальні роботи є компетентне детальне інструментальне обстеження пошкоджень будівлі, складений на основі цього кошторис та подальша незалежна його експертиза.
На минулому засіданні, спираючись на результати зустрічі Міністерства охорони здоровʼя з представниками будівельної індустрії та подальші консультації членів ради з антикорупційними організаціями, Охматдиту рекомендували залучити для проведення таких робіт державний спеціалізований науково-дослідний інститут, який має відповідний значний досвід та експертизу — щоб провести роботу максимально оперативно та знизити ризики отримання неякісних результатів, доопрацювання яких вимагатиме додаткового часу та ресурсів.
Згідно з отриманими рекомендаціями для виконання робіт у найшвидший термін та з гарантованою якістю Охматдит залучив Державний науково-дослідний та проєктно-вишукувальний інститут «НДІпроектреконструкція» до передпроєктного обстеження технічного стану будівельних конструкцій зі складанням кошторисної документації будівлі сучасного лікувально-діагностичного комплексу Охматдиту. Держава надала інституту статус базової організації з науково-технічної діяльності у будівництві (науково-технічне, дослідне, нормативно-методичне й інформаційне забезпечення з питань реконструкції та капітального ремонту будівель і споруд невиробничого призначення). Інститут має велику команду кваліфікованих фахівців, що робить його спроможним провести роботи у максимально стислі терміни — протягом декількох тижнів.
“За тиждень роботи у повному складі Рада з відновлення вже має перші результати — в Охматдиті розпочалася оцінка пошкоджень будівлі нового корпусу, яка триватиме два тижні. За результатами буде складений дефектний акт та кошторисна документація, після чого можна буде розпочинати тендерну процедуру. Ми робимо усе можливе, аби процеси не затягувалися, відбувалися прозоро та максимально ефективно.”
Кошти для проведення передпроєктних робіт виділив БФ «Таблеточки». Для цього буде використаний внесок від Ощадбанку. Підписано відповідний тристоронній договір між Охматдитом, БФ «Таблеточки» та Інститутом. Окремою незалежною організацією буде здійснена подальша експертиза документів, які розробить інститут.
“Ощадбанк — давній партнер БФ “Таблеточки”, який понад сім років долучається до підтримки дітей, що борються з раком, та їхніх сімей. Він миттєво відреагував на трагедію в Охматдиті, переказавши на допомогу 10 мільйонів гривень. Саме з цих коштів буде профінансована експертиза ушкоджень. Таким чином завдяки провідному державному банку буде залучено провідний державний інститут, який у максимально короткі строки дасть висновок щодо стану провідної державної лікарні України та настанови щодо її відбудови.”
Інститут вже розпочав термінове проведення необхідних робіт. А Охматдит, за технічної підтримки фахівців із закупівель, готується до оголошення тендеру з дотриманням всіх процедур та вимог законодавства. Після визначення кошторису, що пройде експертизу, буде затверджено технічне завдання для проведення відновлювальних робіт, що дозволить затвердити тендерну документацію та оголосити процедуру закупівлі на Прозоро.
Також учасники Ради з відновлення Охматдиту зустрілися з колективом дитячої лікарні, обговорили поточну ситуацію, бачення стратегії розвитку лікарні та пріоритетні завдання, аби процес відновлення відповідав медичним потребам та задачам медзакладу. Зокрема йшлося про рекомендацію щодо підготовки техніко-економічного обґрунтування для визначення стратегії відновлення постраждалого хірургічного корпусу, який визнаний аварійним.
Крім цього, відбулася зустріч ради з учасниками загальних зборів Благодійного фонду «Охматдит — здорове дитинство» щодо пожертв, які були зібрані на відновлення лікарні та наразі знаходяться на рахунку фонду. Представники фонду надали на розгляд та опрацювання ради документи щодо їх бачення механізмів використання коштів, зібраних на рахунку фонду для відновлення лікарні. Діалог між радою та фондом продовжиться з метою знаходження оптимальних та швидких рішень з відновлення Охматдиту.