Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Спільний проєкт МОЗ та Світового банку у сфері відновлення охорони здоров’я буде схвалений цього місяця

Під час робочої зустрічі міністра охорони здоровʼя Віктора Ляшка та головного державного санітарного лікаря України Ігоря Кузіна з представниками Світовому банку було озвучено, що проєкт «Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя» (Heal Ukraine), анонсований у жовтні, очікує схвалення Радою директорів Світового банку вже у грудні цього року. 

Напередодні Україна та Світовий банк підписали протокол переговорів щодо залучення позики на суму €100 млн та грант Глобального фонду фінансування на суму $10 млн (GFF Grant) для реалізації цього проєкту.

«Кошти будуть направлені на реалізацію комплексу невідкладних заходів для повернення до стабільної роботи системи охорони здоров’я, відновлення зруйнованих чи пошкоджених війною медичних закладів, їх модернізацію та підвищення ефективності», — зазначив міністр.


Також кошти планують направити на наступні напрями роботи:

  • задоволення нових потреб в охороні психічного здоров’я та реабілітації;
  • подальше вдосконалення та посилення первинної медико-санітарної допомоги;
  • модернізацію та підвищення ефективності стаціонарної допомоги;
  • розбудову потенціалу, підтримку інновацій, розвиток електронної системи охорони здоров’я.

Основні заходи з реалізації проєкту планується здійснити у 2023-2024 роках. Загальна потреба у фінансуванні цього проєкту оцінюється в розмірі близько $500 млн. 

Міністерство й надалі працюватиме для підтримки і розвитку системи охорони здоров’я України в умовах повномасштабного вторгнення росії. Підтримка цього та інших проєктів, що направлені на вирішення проблем у сфері охорони здоровʼя, буде відбуватись з різних джерел, враховуючи позику та гранти Світового банку, Банку розвитку Ради Європи, Європейського банку реконструкції та розвитку та інших.