Проєкт наказу МОЗ України "Про затвердження Порядку проведення оцінки рівня небезпеки шумового впливу на працівника та дій роботодавців у разі виявлення небезпеки шумового впливу на працівника"
Порядок проведення оцінки рівня небезпеки шумового впливу
ПОВІДОМЛЕННЯ
про оприлюднення проєкту наказу Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Порядку проведення оцінки рівня небезпеки шумового впливу на працівника та дій роботодавців у разі виявлення небезпеки шумового впливу на працівника»
Міністерство охорони здоров'я України повідомляє про оприлюднення проєкту захисту працівників від загрози їхньому здоров’ю і безпеці, що виникає або може виникнути під час впливу на них шуму, зокрема, загрози для їх слуху.
У сучасному виробництві шум часто стає причиною зниження працездатності, підвищення рівня загальної і професійної захворюваності, частоти виробничих травм. Шум як несприятливий чинник виробничого середовища наявний у промисловості, на транспорті (залізничному, автомобільному), у сільському господарстві тощо.
За даними ДУ «Інститут медицини праці імені Ю.І. Кундієва НАМН України» у 2020 році питома вага випадків сенсоневральної приглухуватості в структурі професійних захворювань серед працюючих України склала 5,4% (четверте рангове місце).
Україна, підписавши Угоду про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, серед іншого, взяла на себе зобов'язання щодо внесення змін до нормативно-правових актів та розроблення нових з метою наближення законодавства України до права Європейського Союзу, зокрема у сфері безпеки та здоров’я працівників на робочому місці.
Проєкт акта розроблено на виконання пунктів 1375 та 1376 Плану заходів з виконання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергетики і їхніми державами-членами, з іншої сторони, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 жовтня 2017 року № 1106.
З метою забезпечення вивчення та врахування думки громадськості проєкт акта оприлюднений шляхом розміщення на офіційному вебсайті Міністерства охорони здоров'я України у мережі Інтернет (www.moz.gov.ua).
Пропозиції та зауваження до проєкту акта просимо надсилати протягом 30 днів з дати публікації у письмовому або електронному вигляді на адресу МОЗ: вул. Грушевського, 7, м. Київ, 01601, (e-mail: [email protected], [email protected]).