Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Медичний канабіс
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata e-Stock
Контакти

Представники бізнесу закликали Президента забезпечити неупереджений підхід під час слідчих дій щодо Державного експертного центру МОЗ України

Ради директорів і компаній-членів Європейської бізнес-асоціації, Асоціації виробників інноваційних ліків, Асоціації представників міжнародних фармацевтичних виробників, Американської торговельної палати в Україні звернулись з відкритим листом до Президента України. Вони закликали забезпечити справедливий та неупереджений підхід правоохоронних органів під час проведення слідчих дій та дати можливість ДЕЦ МОЗ України ефективно та вчасно реалізовувати свої функції. 

Представники асоціацій нагадали, що бізнес-спільнота хоче бачити Україну безпечною, демократичною і економічно стійкою. Одним із найвищих пріоритетів для компаній є трансформація системи охорони здоров’я, в тому числі система реєстрації ліків, яку проводить ДЕЦ. 

За останні роки ДЕЦ є прикладом системного впровадження необхідних змін для розвитку сфери охорони здоров’я і втілює низку прогресивних трансформацій. Йдеться зокрема про відкриття Сервісного центру і впровадження елементів електронних процедур, запровадили і підтримується реєстр клінічних досліджень, який забезпечує відкритість роботи ДЕЦ і дає можливість пацієнтам отримати доступ до інноваційного лікування.

“Ми наполегливо просимо про підтримку трансформації допуску на ринок та обігу лікарських засобів та забезпечення справедливого та неупередженого підходу правоохоронних органів під час проведення слідчих дій та дати можливість ДЕЦ ефективно та вчасно реалізовувати свої функції”, - йдеться у листі Асоціації виробників інноваційних ліків, Асоціації представників міжнародних фармацевтичних виробників, Американської торговельної палати в Україні.

У Європейській бізнес-асоціації наголошують, що тривалий і надмірний тиск на керівництво та співробітників ДЕЦ має всі ознаки упередженості і намагання знецінити отримані корисні результати для фармацевтичної сфери.

“Така ситуація, на жаль, у черговий раз лише підриває імідж України на міжнародній арені, гальмує гармонізацію законодавства у фармацевтичній сфері із законодавством ЄС, перешкоджає можливості збільшити інвестиції у сферу, гальмує продовження реформаторських ініціатив та ставить під ризик збереження напрацювань за 2016-2019 роки”, - йдеться у листі Європейської бізнес-асоціації.

Переглянути лист Європейської бізнес-асоціації (EBA): http://bit.ly/2XUNGTR