Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Правоохоронці викрили зловмисників, які займалися підробкою COVID-документів у трьох регіонах

У місті Києві, у Львівській та Рівненській областях правоохоронці зупинили протиправну діяльність із виготовлення та продажу підроблених COVID-сертифікатів та ПЛР-тестів. Про це повідомляє сайт Служби Безпеки України. Встановлено, що за час такої діяльності до зловмисників за послугою звернулось понад 10 тисяч осіб. 

За даними слідства, у Києві до організації схеми причетний іноземець, який до протиправної діяльності залучив: 

  • власників українських туристичних агенцій, які поповнювали «клієнтську базу»; 
  • лікарів, які вносили недостовірні відомості про вакцинацію до медичних баз даних; 
  • громадян України, які виготовляли підроблені документи.

Відомо, що крім сертифікатів про вакцинацію, зловмисники виготовляли підроблені COVID-документи, видані, нібито, закладами охорони здоров’я інших держав. Свої «замовлення» вони виконували для жителів усіх регіонів, у тому числі й тимчасово окупованих, а також ‒ громадян РФ та інших держав.  

За даними слідства, більшість підробок ‒ це довідки про негативний ПЛР-тест, вартість яких становила у середньому 700-800 грн. Міжнародне свідоцтво про вакцинацію коштувало 3000 грн, а внесення відомостей про вакцинацію до баз даних без її проведення ‒ 10 тисяч грн.  

За попередніми підрахунками, зловмисники заробили майже 10 мільйонів гривень.  Наразі правоохоронним органам відомі конкретні випадки внесення до баз даних неправдивої інформації стосовно невакцинованих громадян. Така інформація буде видалена. 

Водночас, організатора схеми затримано, йому повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України. 

Між тим, у двох інших регіонах ‒ на Рівненщині та Львівщині, усім причетним також оголошено про підозру. Наразі тривають слідчі дії для встановлення всіх причетних до схем осіб, у тому числі «клієнтів», з метою притягнення їх до відповідальності. 

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров’я ініціювало посилення відповідальності за підробку та використання фейкових COVID-документів. Цей законопроєкт був схвалений Парламентом 2 листопада.