Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Ігор Кузін нагадав про кримінальну відповідальність за підробку COVID-документів

Підробка, продаж, придбання та використання фальшивих документів про вакцинацію – є правопорушенням і тягне за собою кримінальну відповідальність. Про це заступник міністра охорони здоров'я – головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін нагадав в інтерв’ю виданню Главком 

“Використання підроблених документів – це кримінальне правопорушення. Навіть та людина, яка сприяє слідству, яка повідомляє про те, де вона придбала цей документ, особливо коли буде доведено факт користування ним, все одно підпадає під кримінальну відповідальність. А факт користування підробленим документом є додатковою обтяжувальною обставиною”, – сказав Ігор Кузін.

Наразі на найвищому рівні обговорюється механізм потенціальної амністії для певних категорій таких порушників.

«Сьогодні, на жаль, не існує механізму амністії від таких кримінальних справ. Це питання вирішується на найвищому рівні. Ми готові підтримати відповідні законопроєкти», – додав головний державний санітарний лікар.

Він висловив сумніви стосовно зосередження ринку підроблених документів навколо електронної системи охорони здоров’я.

“Внести неправдиву інформацію до цієї системи вкрай важко, – запевнив заступник міністра охорони здоров’я Ігор Кузін. – Кожен лікар має свій електронний цифровий підпис, коли він вносить дані до системи, він відповідає за це. Водночас переважна більшість підроблених довідок та порушені через це кримінальні справи стосуються шахрайства. Тобто йдеться про підробку самого типу документу без внесення відповідних даних до електронної системи охорони здоров’я”.

Проте головний санітарний лікар також запевнив, що такого роду фальшування не мають значного впливу на реальні офіційні дані про кількість вакцинованих від COVID-19. Адже МОЗ використовує декілька джерел інформації для формування статистичних даних, що дозволяє мінімізувати цей вплив.

“Загалом ми довіряємо даним, які до нас надходять. Якщо вам відомі випадки придбання документів про вакцинацію, то я закликаю одразу повідомляти про це правоохоронців”, - сказав Ігор Кузін.

Нагадаємо, 11 листопада правоохоронні органи викрили схему підробки COVID-сертифікатів у Одесі.