Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Понад 400 військовослужбовців за перші 7 місяців 2023 року пройшли реабілітацію в Дніпровському центрі «RECOVERY»

Відділення проєкту функціонує з 13 березня цього року на базі Дніпровської міської клінічної лікарні №4. Це багатопрофільний медзаклад, який надає невідкладну та планову медичну допомогу. Для цього передбачено 750 ліжок у 36 відділеннях. Із них: 22 – стаціонарні, 14 – параклінічні та амбулаторні. Під лікування поранених військовослужбовців окремо виділено 300 ліжок.

Втім, поранені українські Герої потребують не лише якісного лікування, а й реабілітації. Для цього в медзакладі працює відділення фізичної та реабілітаційної медицини. Тут надають допомогу в післягострому та довготривалому періодах. Під відповідні послуги лікарня законтрактована НСЗУ як за стаціонарним, так і за амбулаторним пакетом. 

Також наявні спроможності лікарні дозволяють починати реабілітацію в гострому періоді. Така допомога надається одночасно з повноцінним лікуванням пацієнта та передбачає тісну співпрацю лікуючого лікаря і мультидисциплінарної реабілітаційної команди. Враховуючи складність подібних втручань, їх проводять в інших відділеннях лікарні. Де саме – залежить від травми, хвороби чи поранення пацієнта. 

У сфері доказової реабілітації лікарня має чималий досвід. Послуги з відновлення пацієнтів тут почали надавати ще в 2020 році. Для цього в медзакладі працює мультидисциплінарна реабілітаційна команда. Її склад повністю відповідає сучасним вимогам. На чолі команди – лікар фізичної та реабілітаційної медицини. В його підпорядкуванні: фізичні терапевти, ерготерапевти, їх асистенти, терапевти мови й мовлення, психологи та сестри медичні з реабілітації. В центрі уваги мультидисциплінарних реабілітаційних команд – пацієнт та його потреби. Відповідно до побажань людини, фахівці складають індивідуальний реабілітаційний план та працюють над досягненням поставленої мети. 

Щороку пропускна спроможність реабілітаційного відділення збільшується:

  • у 2020 році допомогу надано 138 пацієнтам;
  • у 2021 році – 629 пацієнтам; 
  • у 2022 році – 1461 пацієнту (498 із них – військовослужбовці). 

Через повномасштабну війну росії проти України в діяльності реабілітаційного відділення Дніпровської міської клінічної лікарні №4 виникли значні зміни. З одного боку – значно зріс попит на відповідні послуги, а з іншого – з’явились нові виклики. Фахівці лікарні почали надавати комплексну реабілітаційну допомогу пораненим військовослужбовцям і цивільним із мінно-вибуховими травмами та вогнепальними пораненнями. Зросла й кількість пацієнтів із ампутованими кінцівками. Нова специфіка лікарської й реабілітаційної допомоги потребували від медичного закладу значних змін. Тож попри бойові дії та близькість до фронту, спільно з проєктом «RECOVERY» лікарня розпочала повноцінну реконструкцію відділення. 

Коштом благодійного проєкту проведено ремонт частини приміщень реабілітаційного відділення. Зокрема, пʼяти двомісних палат. Їх облаштовано багатофункціональними ліжками з електроприводом та меблями для комфортного й зручного перебування пацієнтів. Під час ремонту враховано вимоги інклюзивності та потреби людей. Їм відповідають як палати, так і нові зали фізичної реабілітації. Повністю реконструйовані та переобладнані: ортезна майстерня, зони приймання їжі, масажний кабінет, кабінет психолога та коридори відділення. Загальна площа приміщень, в яких проведено ремонт, складає понад 442 м². 

Після завершення ремонтних робіт в оновлене відділення встановили сучасне реабілітаційне обладнання. Зокрема, тренажери з віртуальною реальністю, які забезпечують зворотний зв’язок з пацієнтом. Загалом, перелік устаткування для реабілітації покриває весь спектр функціональних порушень. Серед них і ті, що отримані внаслідок мінно-вибухових травм. Наявне обладнання дозволяє відновлювати втрачені функції на високому технологічному рівні. Це значно розширило функціональні можливості мультидисциплінарної команди фахівців та дало змогу надавати реабілітаційні послуги відповідно до рекомендацій ВООЗ, вимог НСЗУ та МОЗ. Змінився й ліжковий фонд, закладений під стаціонарну реабілітацію. Він збільшився з 20 до 30 ліжок. 

Відтепер, завдяки проєкту «RECOVERY» та застосуванню надсучасного обладнання, мультидисциплінарна реабілітаційна команда Центру спроможна надавати більш якісну реабілітаційну допомогу, спрямовану на якнайшвидше повернення до звичного життя більше ніж 600 Героям та Героїням на рік.

Загалом за 2022 рік послуги зі стаціонарної реабілітації тут отримав 781 пацієнт. Амбулаторну допомогу надано 680 людям. Із них – 498 військовослужбовцям. За 7 місяців 2023 року стаціонарну реабілітацію пройшло 486 людей. Послугу з амбулаторно відновлення отримали 58 пацієнтів. Із них – 404 військовослужбовці. 

Довідка: національний проєкт «RECOVERY» Віктора та Олени Пінчуків фокусується на наступних напрямах:

  • створення національної мережі реабілітаційних центрів для поранених військових;
  • реабілітація військових у партнерських приватних медичних клініках;
  • відправлення тяжкопоранених військових для складного протезування за кордон;
  • освітні програми міжнародного рівня для медичних фахівців.

При цьому всі послуги з реабілітації — безоплатні для людей та повністю покриваються НСЗУ в рамках Програми медичних гарантій. 

Нагадаємо, стаціонарна реабілітаційна послуга за одним напрямом реабілітації має тривати мінімум 14 днів із тривалістю процедур від трьох годин на день. За двома напрямами та більше — понад 21 день. Амбулаторна ж реабілітація передбачає понад 14 днів інтенсивних занять, що мають тривати понад годину на добу. 

Кожен пацієнт, в залежності від важкості травми, може отримати від 2 до 8 реабілітаційних циклів впродовж року.