Понад 1500 осіб взяли участь у вебінарі щодо ліцензування медзакладів
Ліцензування медичної практики здійснюється для забезпечення належної якості медичного обслуговування, своєчасності, доступності для громадян, а також для ефективного використання матеріальних, трудових і фінансових ресурсів.
Обовʼязкове ліцензування медичної діяльності проводить Міністерство охорони здоров’я. Для того, щоб отримати дозвільні документи від МОЗ, медзаклад має відповідати низці кваліфікаційних, організаційних, кадрових та інших вимог.
14 лютого відбувся вебінар для закладів охорони здоров’я всіх форм власності, які планують надавати медичні послуги громадянам в межах екстреної, первинної, спеціалізованої, паліативної медичної та реабілітаційної допомоги.
Більше ніж 1500 учасників мали змогу ознайомитися онлайн із законодавчою базою ліцензування, ліцензійними умовами провадження господарської діяльності з медичної практики. Також були розглянуті типові помилки у документації та надані приклади заповнення відомостей. Переглянути матеріали вебінару можна за посиланням.
Важливо зауважити, що ліцензійні вимоги містять чіткі вказівки до приміщення, обладнання та персоналу, який працюватиме в закладі охорони здоровʼя чи як фізична особа-підприємець. І тільки у випадку, якщо заклад охорони здоровʼя відповідає встановленим вимогам, ліцензію буде видано.
Строк прийняття рішення про видачу ліцензії становить десять робочих днів із дня одержання органом ліцензування заяви на отримання ліцензії.
Рішення ухвалюється колегіально ліцензійною комісією МОЗ (склад затверджено наказом МОЗ) та затверджується наказом МОЗ. Усі накази оприлюднюються на сайті Міністерства охорони здоровʼя України.
Дізнатись більше про процедури ліцензування можна у відповідному розділі на сайті МОЗ.
Стежити за анонсами наступних семінарів можна у відповідному розділі сайту МОЗ.