Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Підсумки медичної евакуації: скільки українців отримали меддопомогу за кордоном

Протягом 2023 року до закордонних медичних закладів охорони здоров’я було евакуйовано 1815 українських пацієнтів. Евакуаційний літак, яким транспортують постраждалих українців, здійснював рейси щотижня з польського міста Жешув. 

Загалом цьогоріч українських пацієнтів прийняли на лікування у 30 країнах світу. Серед них не лише країни Європи, але й США, Мексика та навіть Японія. Водночас лідерами за кількістю проведених евакуацій у 2023 році є: 

  • Німеччина – 423 пацієнти,
  • Норвегія – 207 пацієнтів,
  • Польща – 178 пацієнтів.

Переважна більшість осіб, які скористалися програмою медичної евакуації цьогоріч, це пацієнти, які потребували високоспеціалізованого лікування, люди, у яких був запит на отримання реабілітації, та у виключних випадках – пацієнти, які поїхали для отримання протезування.

Серед учасників програми медичної евакуації була й 7-річна гімнастка із Чорноморська Олександра Паскаль. Вона втратила ногу внаслідок ворожого обстрілу Одещини. Дівчинку транспортували до Австрії на протезування. Після тривалої реабілітації Олександра повернулась додому й продовжує займатися художньою гімнастикою, мріє виграти Олімпійське золото. 

Ще один приклад медичної евакуації та лікування за кордоном – це історія Віталія Мізіна, лейтенанта ЗСУ. Він був в епіцентрі ракетного удару росіянами по казармі військового-навчального центру «Десна». Чоловік дивом залишився живим, однак через опіки та важкі поранення лікарям довелося ампутувати йому праву руку і ногу. Наразі Віталій проходить лікування та реабілітацію у Фінляндії, і крок за кроком проходить шлях відновлення. 

Медична евакуація двох друзів – військових льотчиків Олексія Чижа та Івана Пепеляшка – ще один приклад учасників програми медичної евакуації. Окупанти збили літак військових, під час катапультування вони отримали важкі травми. В обох були багатоуламкові переломи великогомілкових кісток. Пережили полон. Після повернення були евакуйовані на лікування до Німеччини та Норвегії. Зараз захисники повернулись додому та завершують свою реабілітацію в Україні. 

Нагадаємо, загалом за понад півтора року дії механізму медичної евакуації (MedEvac) було евакуйовано понад 4100 пацієнтів. 

Якщо ви чи ваші рідні потребують лікування за кордоном – ось три способи, як це можна зробити: 

  • через обласний департамент охорони здоров’я;
  • шляхом подання особистої заявки через сайт МОЗ у розділі «Громадянам»;
  • шляхом подання на евакуацію за кордон через Командування Медичних сил Збройних сил України (для військовослужбовців). Більше інформації можна отримати за посиланням

Нагадаємо, медична евакуація українських пацієнтів на лікування за кордон є безоплатною.