Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Медичний канабіс
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
Контакти

Одеський реабілітаційний центр «RECOVERY» може надавати реабілітаційні послуги 1 500 військовослужбовцям на рік

Відділення проєкту функціонує на базі Багатопрофільного шпиталю ветеранів Одеської обласної ради. Через широкомасштабний напад рф на Україну медзаклад сконцентрував зусилля на лікуванні та відновленні поранених воїнів ЗСУ. Шпиталь надає нашим захисникам кваліфіковану спеціалізовану хірургічну, ортопедичну, травматологічну, психотерапевтичну, кардіологічну, офтальмологічну  та реабілітаційну допомогу.  З початку 2022 року тут проліковано майже 2,5 тисячі військовослужбовців. 

Відповідно до викликів сьогодення, пріоритетний напрям шпиталю – розвиток доказової, безоплатної та ефективної реабілітаційної допомоги. Адміністрацією медзакладу проведено роботу щодо приведення його до відповідності вимогам Програми медичних гарантій Національної служби здоров’я України. Після – законтрактовано на надання реабілітаційної допомоги за напрямами «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах» та «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах».

Послуги надають висококваліфіковані мультидисциплінарні реабілітаційні команди. Їхня ефективна та комплексна допомога відповідає рекомендаціям ВООЗ та наказам МОЗ. Вона включає як фізичне, так і психологічне відновлення пацієнтів. Для цього в складі команд, під керівництвом лікарів фізичної та реабілітаційної медицини, працюють: фізичні терапевти, ерготерапевти, терапевти мови й мовлення, психотерапевти, асистенти фізичних терапевтів, асистенти ерготерапевтів та сестри медичні з реабілітації. Підхід команд – пацієнтоцентричний. В центрі уваги – людина, її потреби та побажання. Якщо пацієнт втратив функціональність верхніх кінцівок та, на приклад, бажає після циклу реабілітації знову обійняти рідних – всі фахівці будуть працювати на досягнення саме цієї мети.  

Медичний заклад розрахований на 180 ліжок. У ньому функціонує кілька стаціонарних відділень: 

  • анестезіології та інтенсивної терапії,
  • офтальмологічно-хірургічне,
  • терапевтичне,
  • паліативної допомоги,
  • реабілітаційне.

Враховуючи стратегічні плани шпиталю з розвитку доказової реабілітації, спільно з проєктом «RECOVERY» проведено ремонт 5-го поверху, загальною площею понад 630 м2. Після завершення усіх робіт та закупівлі обладнання, у червні 2023 року, там запрацювало сучасне відділення підгострої та довготривалої реабілітації. Під відповідні послуги було створено додаткові 30 ліжок. Наразі одночасно стаціонарну реабілітацію тут можуть проходити 60 людей.

 

Центр враховує всі потреби пацієнтів. Зокрема, він облаштований з урахуванням вимог інклюзивності. В усіх приміщеннях постелено спеціальний медичний антиковзкий лінолеум, встановлено широкі дверні пройоми та створено безпороговий простір. Коридори обладнано поручнями. Санітарні кімнати мають достатню площу для зручного пересування осіб на кріслах колісних. В душових встановлено  сидіння та поручні. 13 палат обладнано багатофункціональними ліжками з електроприводом та відповідними  меблями для комфортного й зручного перебування пацієнтів. Зал фізичної реабілітації та приміщення кінезотерапії укомплектовано сучасним обладнанням із віртуальною реальністю, що забезпечує зворотний зв’язок з пацієнтом. Перелік тренажерів та апаратів для реабілітації покриває весь спектр функціональних порушень пацієнтів. Зокрема, отриманих внаслідок мінно-вибухових травм. Наявне обладнання й кваліфікація мультидисциплінарних команд дозволяють із максимальною ефективністю відновлювати ходу та втрачені функції верхніх і нижніх кінцівок українських воїнів. Все відділення повністю відповідає міжнародним стандартам. 

Лише за перші 7 місяців 2023 року реабілітаційну допомогу в шпиталі отримали 378 військовослужбовців. 

Втім, на досягнутому медзаклад зупинятись не збирається. Серед планів розвитку: 

  • ремонт 4-го поверху медичного закладу та оснащення додатковим новітнім обладнанням;
  • зведення модульного 3-поверхового корпусу з розгортанням додаткових 60 ліжок та залів;
  • створення простору для розвитку реабілітації просто неба «Місцеве середовище»;
  • підвищення кваліфікації мультидисциплінарних команд та залучення нових фахівців із реабілітації. 

Нагадаємо, всі послуги з реабілітації – безоплатні для людей та повністю покриваються НСЗУ в рамках Програми медичних гарантій. 

Стаціонарна реабілітаційна послуга за одним напрямом реабілітації має тривати мінімум 14 днів із тривалістю процедур від трьох годин на день. За двома напрямами та більше — понад 21 день. Амбулаторна ж реабілітація передбачає понад 14 днів інтенсивних занять, що мають тривати понад годину на добу. 

Кожен пацієнт, в залежності від важкості травми, може отримати від 2 до 8 реабілітаційних циклів впродовж року. 

 

Довідка: національний проєкт «RECOVERY» Віктора та Олени Пінчуків фокусується на таких напрямах:

  • створення національної мережі реабілітаційних центрів для поранених військових;
  • реабілітація військових у партнерських приватних медичних клініках;
  • відправлення тяжкопоранених військових для складного протезування за кордон;
  • освітні програми міжнародного рівня для медичних фахівців.