Обладнання, придбане зібраним через UNITED24 коштом, дає змогу виконувати надскладні операції з нейрохірургії
Нейрохірурги Тернопільської обласної клінічної психоневрологічної лікарні виконали операції з видалення гриж міжхребцевих дисків, пухлин головного та спинного мозку, кліпування аневризм після інсульту (процедура відключення аневризми від загального кровотоку) за допомогою операційного мікроскопа, придбаного за донати, зібрані через UNITED24.
Першу операцію, щойно медзаклад отримав операційний мікроскоп, здійснено 51-річному тернополянину – видалено пухлину спинного мозку.
«Маємо достатньо обладнання, ангіограф, а тепер ще й мікроскоп для нейрохірургії. Отож, ми у всеозброєнні. Нейрохірургія сьогодні перейшла у сферу мікронейрохірургії, тому мікроскопічна техніка в нашій діяльності – річ незамінна. Дає змогу контролювати у збільшеному режимі операційне поле у важкодоступних ділянках головного та спинного мозку, під час операцій у глибині мозку та на основі черепа, периферичних нервах», — говорить завідувач нейрохірургічного відділення Олексій Леонтьєв.
Мікроскоп під’єднаний до монітора — аби кожен член операційної бригади міг відстежити певні етапи операції. Це, за словами завідувача, дуже виручає, коли, приміром, розпочинається кровотеча й операційна медсестра вже знає, який інструмент чи матеріали потрібно дати хірургу. Також анестезіологи бачать на моніторі, в якому стані перебуває мозок і які анестезіологічні середники потрібно використовувати. А ще такий мікроскоп має систему запису зображення — можна усе операційне втручання записати.
«Оптика – “серце” такого мікроскопа, бо дає можливість збільшувати операційне поле щонайменше в 14 разів, – продовжує Олексій Леонтьєв. — Завдяки цьому досягається мінімальна травматизація прилеглих тканин під час втручань. Коло його обертання — 360 градусів, що забезпечує повний огляд оперованої ділянки. Ще мали проблему зі світлом, бо сильне світло могло пошкодити мозок, тому під час операції були змушені закривати частину операційного поля серветками або ж іншими засобами. Взагалі малі нейрохірургічні рани дуже погано освітлюються, але в цьому мікроскопі є така автоматична зв’язка між світлом та відстанню, запрограмована автоматично, тобто сам апарат автоматично регулює подачу та яскравість світла. Ще одна цінна деталь — лед-світло, яке дуже зручне для використання, бо воно ”м’якіше”, і його вистачає на великий термін».