Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

НСЗУ посилить моніторинг за законтрактованими медзакладами – рішення Уряду

Уряд надав Національній службі здоров’я ширші повноваження для моніторингу медзакладів щодо дотримання ними умов контрактування. Ухвалене рішення — це ще один крок, який дозволить НСЗУ моніторити цільове використання коштів Програми медгарантій, які мають спрямовуватися на надання якісної, доступної та безоплатної медичної допомоги для пацієнтів. 

Раніше чіткий механізм здійснення такого моніторингу був відсутній, що унеможливлювало виконання положень законодавства в повному обсязі.

Відтепер НСЗУ дозволено здійснювати два види моніторингу — автоматичний та фактичний. 

Автоматичний моніторинг здійснюється шляхом аналізу масиву даних та оцінки подальших ризиків.

Фактичний моніторинг здійснюється у вигляді документального моніторингу та візиту безпосередньо у медзаклад. Такий моніторинг може бути як плановим, так і  позаплановим. 

Окрім того, ухвалене рішення визначає процес здійснення моніторингу НСЗУ та порядок створення груп, які проводитимуть фактичний моніторинг. Також чітко визначено процедуру, як оскаржити висновок, за результатами моніторингу Нацслужби здоров’я. 


Нагадаємо, раніше МОЗ разом з НСЗУ провели моніторинг якості, кількості та структури медичних послуг, які в медзакладах надавали пацієнтам з інсультом.