Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит Критична інфраструктура
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Допомога українським медикам та армії Опитування Психічне здоров'я Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії
Медичним працівникам
Освіта
Стратегія розвитку медичної освіти Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
eHealth
Контакти

Навчання лікарів «первинки» ведення психічних розладів з використанням керівництва mhGAP: рівні 1 і 2 доступні повністю

Наприкінці минулого року на платформі Академії НСЗУ стартував онлайн-курс 

«Ведення поширених психічних розладів на первинному рівні медичної допомоги з використанням керівництва mhGAP». Відтоді на навчання зареєструвалося понад 75,5 тис. користувачів. З них понад 65,5 тисячі вже пройшли навчання й отримали свої сертифікати.

У жовтні 2023 року на платформі почали відкриватися модулі другого рівня онлайн-курсу. Наразі онлайн-курсу «Ведення поширених психічних розладів на первинному рівні медичної допомоги з використанням керівництва mhGAP. Рівень 2» доступний повністю – посилання. Протягом цього короткого терміну (останні модулі курсу стали доступними лише наприкінці листопада) на проходження другого рівня курсу зареєструвалися майже 18,5 тис. користувачів та понад 11,5 тис. з них вже отримали сертифікати про його проходження. 

Даний курс дає змогу медичним працівникам первинної медичної допомоги поглибити свої знання щодо ведення поширених психічних розладів за наступними станами:

Розділ 1. Психози

Розділ 2. Деменція

Розділ 3. Наслідки лЧМТ

Розділ 4. Інші важливі скарги та стан психічного здоровʼя

Розділ 5. Суїциди та самоушкодження

Розділ 6. Розлади, пов'язані зі вживанням психоактивних речовин

Розділ 7. Дитячі та підліткові психічні і поведінкові розлади

Після успішного завершення курсу медичні працівники отримують сертифікат, який дорівнює 15 балам БПР.

Медичні працівники, які бажають отримати поглиблені знання за програмою mhGAP та відпрацювати навички ведення психічних розладів, можуть пройти очний тренінг від ВООЗ та партнерів. Для цього необхідно заповнити онлайн-форму за посиланням .

За результатами опрацювання заявок відбудеться планування проведення очних тренінгів у різних регіонах України. Щодо можливості взяти участь у тренінгу медичні працівники, які заповнили онлайн-форму, будуть повідомлені додатково. 

Довідка: онлайн-курс був розроблений групою фахівців із психічного здоров’я та загальної практики – сімейної медицини з досвідом роботи з програмою mhGAP, за загальної координації Академії НСЗУ, експертної підтримки ВООЗ та керівництва МОЗ України. Також у розробці курсу взяли участь фахівці ГО «Академія Сімейної Медицини України», Центру психічного здоровʼя та реабілітації «Лісова поляна» МОЗ України та UNICEF.

Розробка відбувалася в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я за ініціативи першої леді Олени Зеленської та за фінансової підтримки Бюро USAID з питань гуманітарної допомоги та за підтримки Швейцарської Конфедерації.