Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

На Київщині, у Гостомельській громаді відкрили сучасний Пункт здоров’я

У с. Мощун, Гостомельської громади відкрили сучасний Пункт здоров’я, який було знищено російською армією під час окупації Київщини та бойових дій. Встановлення нового фельдшерсько-акушерського пункту відбулося завдяки підтримці Фонду «Партнерство за сильну Україну» (ФПСУ), що фінансується Великою Британією, Канадою, Сполученими Штатами Америки, Фінляндією, Швейцарією, Швецією та Нідерландами.

«Вже майже два роки повномасштабної війни росія руйнує українські міста, під ударом опиняється цивільна інфраструктура, зокрема й медична. Ми є свідками того, як ворог прицільно руйнує українські лікарні та тероризує населення. Особливо яскраво це видно на прикладі територій, які перебували під окупацією ворога, постійними обстрілами та бомбардуваннями. Як от село Мощун на Київщині. Разом із міжнародними партнерами продовжуємо працювати, щоби подолати наслідки, — зазначив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко. — Відкриття сучасного медцентру тут, у селі Мощун, де значно постраждала інфраструктура, є важливим кроком для відновлення доступу мешканців до необхідних медичних послуг».

Ще з перших днів повномасштабної війни Київщина перебувала у зоні ведення активних бойових дій. Регіон був під безперервними артобстрілами та авіабомбардуваннями. Крім того, частина регіону перебувала в окупації, ворог нищив об’єкти інфраструктури та тероризував мирних жителів. Зокрема, за час окупації села Мощун росіяни практично зрівняли його з землею. Після деокупації територій надання медичної допомоги тут було значно ускладнене. 

Завдяки підтримці міжнародних партнерів та місцевої влади вдалося побудувати новий оздоровчий центр, будівництво якого відбулося у три етапи. Зокрема, це будівництво Пункту здоров’я, встановлення сонячної мобільної станції разом із котельнею та облаштування території. 

На сьогодні у с. Мощун мешкає близько 800 осіб. Отримати медичні послуги у новому центрі зможуть як мешканці району, так і прилеглих територій. Пункт здоров’я зможе обслуговувати приблизно 3500 пацієнтів.  

Новий оздоровчий центр було оснащено медичним обладнанням, а також необхідними зручностями, зокрема електрикою, санітарними вузлами, кімнатами очікування тощо. 

Пункт здоров’я також обладнали мобільною сонячною станцією, наданою Сполученим Королівством Великобританії через Програму «UK Ukraine Resilience and Energy Security Programme». Станція накопичує сонячну енергію та може забезпечувати медзаклад електроенергією, у разі аварійних відключень або блекауту.

Міністерство охорони здоров’я висловлює вдячність всім партнерам за потужну підтримку та активну допомогу у забезпеченні стійкості системи охорони здоров’я України попри надскладний час. 

Нагадаємо, минулого року на Київщині, у сусідньому с. Горенка також модернізували амбулаторію сімейної медицини у рамках проєкту міжнародної організації «Greenpeace» у співпраці з українськими громадськими організаціями «Екодія», «Екоклуб» та благодійним фондом «Перемога України».

Довідка: фонд «Партнерство за сильну Україну» (ФПСУ) – це донорська програма, що фінансується Великою Британією, Канадою, Сполученими Штатами Америки, Фінляндією, Швейцарією, Швецією, Нідерландами. За спільної підтримки уряду України та урядів-партнерів фонд реалізує проєкти, в першу чергу, на деокупованих і прифронтових територіях, спрямовані на посилення стійкості України перед лицем російської агресії. Метою ФПСУ є зміцнення спроможності українського уряду надавати місцевим громадам критично важливу підтримку в співпраці з громадянським суспільством, ЗМІ та приватним сектором.