Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

На Харківщині окупанти пошкодили 199 об'єктів медзакладів, ще 19 зруйновано вщент – Богдан Боруховський

Після деокупації Харківщини МОЗ отримав нові верифіковані дані про кількість зруйнованої медичної інфраструктури. За майже 7 місяців повномасштабної війни окупанти пошкодили в регіоні 199 об'єктів медичних закладів та ще 19 – зруйнували вщент, без можливості подальшого відновлення. Про це в ефірі Національного марафону розповів Богдан Боруховський. 

За словами заступника міністра охорони здоров'я, регіон потрохи оговтується після звільнення від окупантів. Наразі на Харківщину доставляються численні партії критично важливих ліків, також проводиться комплексне оцінювання збитків, яких зазнала медична система.

«За понад 200 днів війни, не було жодного, аби росія не завдавала ударів по нашій медичній інфраструктурі. Те, що ми побачили на Харківщині після деокупації, – жахливо. Окупанти, порушуючи всі міжнародні Конвенції, свідомо руйнували лікарні та завдавали максимальних втрат медичній системі. Фактично кожен медзаклад, який перебував в окупації, – прошкоджений чи зруйнований. Крім того, окупанти викрали частину обладнання, ще частина пошкоджена від прямих влучень в медзаклади або ж понівечена вибуховою хвилею», – повідомив заступник міністра охорони здоров'я.

Наразі МОЗ спільно з місцевою владою та Департаментом охорони здоров'я верифікує ступінь пошкодження кожного медичного закладу та їхню потребу в обладнанні.  

Також триває робота над забезпеченням доступу людей до медичної допомоги. У населених пунктах, де зруйнована медична інфраструктура, завдяки співпраці з міжнародними партнерами з'являться мобільні амбулаторії та польові шпиталі. Зокрема, найближчим часом польовий госпіталь, який надаватиме широкий спектр послуг для пацієнтів. 

Водночас одразу після деокупації регіону розпочато роботу над напрацюванням комплексного плану відновлення медичної інфраструктури. Першочергово відновлюватимуться ті медзаклади, які зазнали незначних пошкоджень і якнайшвидше зможуть відновити прийом пацієнтів. 

Нагадаємо, напередодні МОЗ повідомляло, що попри окупацію, медики Харківщини щомісяця були забезпечені заробітною платою.