Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

МОЗ України співпрацює з Міністерством у справах ветеранів

Пріоритетні напрямки подальшої роботи обговорили очільниці обох міністерств - доктор Уляна Супрун і Ірина Фріз, заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк, заступники міністра у справах ветеранів Олександр Терещенко і Оксана Гаврилюк, а також фахівці відповідних напрямів.

“Трансформація системи охорони здоров’я передбачає створення єдиного медичного простору. Щоб кожен українець - і так само ветерани - могли вільно обирати лікарів і медзаклади, які найкраще надають медичні послуги, а Національна служба здоров’я їх оплачувала. Окремо плануємо зробити відділення, де ветерани зможуть отримати специфічну медичну допомогу (наприклад, лікування ПТСР) чи реабілітацію. Важливо, щоби наші захисники та захисниці при цьому не відчували себе ізольованими і більшу частину послуг отримували, як і решта громадян”, - сказала в.о. міністра охорони здоров’я доктор Уляна Супрун.

Спільне завдання міністерства вбачають у вироблені такого алгоритму, який забезпечить ветеранів усіма необхідними послугами.

“У нас є необхідність забезпечення ветеранів медичними послугами. Тому нам дуже важливо, крім гарантованого пакету, сформувати додаткові пакети послуг. Над цим працюватимемо разом“, - сказала міністр у справах ветеранів Ірина Фріз.

Нині українська система охорони здоров’я відходить від радянських принципів, прив’язки до певного медзакладу і обмеження доступу до лікування, зокрема, для ветеранів. Поступово відокремлюються аспекти психологічної і соціальної підтримки, які по суті не є медичними послугами. Так само МОЗ України повністю змінює підхід до реабілітації: замість медико-санітарних експертних комісій експертиза поділятиметься на медичну і соціальну складові, за кожен з напрямків буде відповідати МОЗ і Мінсоцполітики відповідно. Вводиться абсолютно нова для України система оцінки стану людини - за допомогою міжнародної класифікації функціонування, обмежень життєдіяльності та здоров'я (МКФ). Лікарі орієнтуватимуться не на наслідки захворювання, а на компоненти здоров’я. А групу інвалідності на основі медичних даних встановлюватимуть фахівці Міністерства соціальної політики.

МОЗ України спільно з Міністерством у справах ветеранів проаналізують гарантований пакет медичних послуг, розглянуть географію, структуру і ефективність спеціалізованих закладів для ветеранів, аби сформувати пакети додаткових послуги для ветеранів і зробити якісну медичну допомогу доступною для кожного.