Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

МКФ

Категорії

Міжнародна класифікація функціонування, обмежень життєдіяльності та здоров'я

Міжнародна класифікація функціонування, обмежень життєдіяльності та здоров'я (МКФ) має на меті визначити уніфіковану і стандартизовану мову та схеми опису станів здоров'я та станів, пов'язаних із здоров'ям. Воно впроваджує визначення компонентів здоров'я та деяких пов'язаних із здоров'ям компонентів добробуту (таких, як освіта та праця). МКФ відійшла від класифікації "наслідків захворювання" та стала класифікацією "компонентів здоров'я". "Компоненти здоров'я" визначають складові здоров'я, в той час як "наслідки" зосереджуються на впливі захворювань або інших станів здоров'я на кінцевий результат.

 

Міжнародна класифікація функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я дітей і підлітків

Міжнародна класифікація функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я дітей і підлітків (МКФ-ДП) включає в себе подальшу детальну інформацію про застосування МКФ при документуванні характеристик дітей та підлітків  віком до 18 років. МКФ-ДП пропонує концептуальні рамки та  єдину   стандартизовану термінологічну  мову для позначення проблем, які проявляються  в  ранньому дитинстві, дитячому і підлітковому віці, включаючи функції та структури організму, обмеження активності та участі, а також фактори навколишнього середовища, що мають важливе значення для дітей і підлітків.

 

Національний класифікатор функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я

У квітні 2022 року ухвалено Національний класифікатор функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я.  Відтак процес встановлення інвалідності буде відбуватися на основі принципів МКФ, адаптацією якої є національний класифікатор. Для цього буде розроблений електронний модуль оцінки рівня функціонування, обмеження життєдіяльності і здоров’я особи. Сукупність таких рішень дасть змогу створити цілісну систему реабілітації.

Національний класифікатор забезпечить реалізацію Програми медичних гарантій для надання допомоги впродовж гострого, після гострого та довготривалого реабілітаційних періодів на первинному, вторинному та третинному рівнях медичної допомоги у закладах охорони здоров’я, реабілітаційних закладах та за їх межами.