Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

МОЗ України провело тренінг з Міжнародної класифікації функціонування для Міністерства соціальної політики України

Продовжується впровадження Міжнародної класифікації функціонування (МКФ) і міжвідомча співпраця для розбудови системи послуг для людей, які потребують надання медичних та соціальних послуг, зокрема реабілітаційних.  У рамках такої співпраці національна тренерка з МКФ Олена Нестерець провела тренінг для Міністерства соціальної політики України. 

 

На запит Міністерства соціальної політики МОЗ України провело тренінг "Міжнародна класифікація функціонування. Для розробників політик". 

Міжнародна класифікація функціонування, обмежень життєдіяльності та здоров'я (МКФ) має на меті визначити уніфіковану і стандартизовану мову та схеми опису станів здоров'я та станів, пов'язаних із здоров'ям. 

Використання МКФ  не обмежується лише медичною сферою, бо ця класифікація не зосереджується на діагнозі та наслідках захворювання, а є  класифікацією "компонентів здоров'я" та пов'язаних із здоров'ям компонентів добробуту (таких, як можливість навчатися, працювати, бути залученим до суспільного життя). Саме такий підхід у розвинених країнах використовують медичні працівники, педагоги, соціальні працівники для всебічного розуміння стану здоров’я людини й кращого планування лікування, реабілітації та створення послуг для людей із хронічними захворюваннями, зниженим рівнем функціонування або інвалідністю. Тож соціальна допомога та соціальні послуги є також однією зі сфер, де необхідно використовувати МКФ для забезпечення якості та ефективності цих послуг. 

Нагадаємо, що в рамках запровадження в Україні Міжнародної класифікації функціонування Міністерство охорони здоров'я України спільно з командою МБФ “Українська фундація громадського здоров’я” (УФГЗ) та за підтримки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC) провело спершу навчання національних тренерів з МКФ у грудні 2018 року, а у червні 2019 провело 25 регіональних тренінгів для лікарів, фізичних терапевтів та ерготерапевтів.

 

Докладно про МКФ: http://moz.gov.ua/mkf

Як і для чого використовувати МКФ: https://bit.ly/2PgHwy8