МОЗ разом з ВООЗ продовжать співпрацю задля розбудови системи реабілітації в Україні — Віктор Ляшко
У Міністерстві охорони здоров’я України відбулась зустріч міністра Віктора Ляшка з Сатішем Мішра, технічним офіцером щодо питань обмеження життєдіяльності, реабілітації, паліативної допомоги Європейського регіонального бюро ВООЗ, Гійомом Сімоняном, виконувачем обов’язків Глави Бюро ВООЗ в Україні, та їхньою командою, під час якої присутні обговорили основні пріоритети в сфері надання реабілітаційної допомоги.
«Як зазначив Президент України Володимир Зеленський, представляючи орієнтири Української доктрини на пленарному засіданні Верховної Ради з нагоди Дня Конституції України, перед нами стоїть завдання створити найсильнішу у Європі галузь реабілітації: це стосується як будівництва реабілітаційних центрів, так і підготовки відповідних кадрів. Дякую ВООЗ за партнерство та підтримку і в цій сфері. Вже багато зроблено, але потрібно зробити ще більше. Продовжуємо спільно працювати над розбудовою якісної доказової системи реабілітаційної допомоги в Україні», — зазначив Віктор Ляшко.
Присутні обговорили ключові стратегічні напрями співпраці щодо розвитку системи реабілітації в Україні, а саме: надання допомоги в гострому та підгострому стані постраждалим внаслідок повномасштабної війни та їх подальша реабілітація, використання потужностей місцевих громад для розширення доступності неспеціалізованої реабілітаційної допомоги, системне підвищення інфраструктурних можливостей системи реабілітації.
Міністр повідомив, що наразі завершено формування спроможної мережі медичних закладів за кластерним принципом. По всій Україні визначені кластерні заклади — багатопрофільні лікарні, в яких працюватимуть повноцінні реабілітаційні відділення. Таким чином, вдасться забезпечити функціонування близько 5500 ліжок для надання реабілітаційної допомоги з рівномірним поділом по всій країні, що сприятиме підвищенню доступності якісної доказової реабілітаційної допомоги. Наявність ще близько 1500 ліжок передбачена у спеціалізованих закладах реабілітації.
Команда Міністерства має чітку візію розвитку системи реабілітації. За словами міністра, метою є якісна реабілітаційна допомога на всіх рівнях та на всіх етапах. Після завершення роботи над інфраструктурним етапом МОЗ сфокусовано на питаннях належного кадрового забезпечення та перевірки якості реабілітаційної допомоги у закладах, що законтрактовані НСЗУ. ВООЗ зі свого боку запевнила у наданні необхідної експертної та фінансової підтримки за визначеними пріоритетами в цьому напрямі.
Нагадаємо, нещодавно уряд прийняв рішення про збільшення кількості сеансів реабілітації, які оплачуються за Програмою медичних гарантій, з 42 до 168 днів.