Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
Контакти

МОЗ продовжує підтримку та оснащення стабілізаційних пунктів на передовій

Перший заступник міністра охорони здоров’я Сергій Дубров відвідав з робочим візитом Запорізьку область, де ознайомився з роботою медзакладів, які надають першу медичну допомогу пораненим бійцям. Мова про стабілізаційні пункти прифронтової зони та мобільні госпіталі. 

У стабілізаційних пунктах постраждалим надають першу медичну допомогу, проводять невідкладні оперативні втручання та стабілізують життєві функції, аби пораненого можна було транспортувати до медичного закладу.

“Зараз не кожна цивільна лікарня має той рівень забезпечення, який є на стабілізаційних пунктах. Звичайно мова не йде про високотехнологічні операційні, однак, медики стабпунктів професійно виконують ургентні оперативні втручання з метою стабілізації стану поранених для забезпечення можливості подальшого транспортування. Саме на них лягає високе навантаження та  відповідальність порятунку наших бійців. І ми разом з благодійниками та волонтерами робимо усе можливе для забезпечення їх діяльності”, - зауважив Сергій Дубров.

Стабілізаційні пункти у повному обсязі забезпеченні необхідним обладнанням (в тому числі апаратами ШВЛ, моніторами пацієнта, УЗД апаратами тощо), розхідними матеріалами, лікарськими засобами та інфузійними розчинами. 

На стабілізаційних пунктах рутинно застосовують методи ультразвукової діагностики, лікарі-хірурги та анестезіологи повною мірою володіють всіма необхідними протоколами УЗД в ургентних станах, зокрема, BLUE, FAST та POCUS. 

Нагадуємо, на початку серпня перший заступник міністра охорони здоров’я Сергій Дубров разом з командувачкою Медичних сил Збройних сил України Тетяною Остащенко відвідав з робочим візитом Донецьку область, де ознайомився з роботою медзакладів, які надають першу медичну допомогу пораненим бійцям.