Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Стабілізаційні пункти та мобільні госпіталі на передовій забезпечені новітнім обладнанням та висококваліфікованими лікарями — Сергій Дубров

Перший заступник міністра охорони здоров’я Сергій Дубров разом з командувачкою Медичних сил Збройних сил України генерал-майором Тетяною Остащенко відвідав з робочим візитом Донецьку область, де ознайомився з роботою медзакладів, які надають першу медичну допомогу пораненим бійцям. Мова про стабілізаційні пункти та мобільні військові госпіталі. 

Стабілізаційний пункт – місце, куди бойові медики доставляють з передової поранених бійців. Він розташований неподалік від лінії фронту, і саме тут постраждалим мають швидко надати першу допомогу, провести невідкладні оперативні втручання, стабілізувати стан, аби їх можна було транспортувати до стаціонарного медичного закладу.

«На стабілізаційних пунктах ми не говоримо про виконання повного обсягу операційних втручань, але виконання будь-якого ургентного оперативного втручання та стабілізація стану поранених з можливістю подальшого безпечного  транспортування відбувається на найвищому рівні. Про високий рівень кваліфікації медиків говорять цифри, так навіть за важких поранень і надскладних умов роботи, загальний показник летальності в стабпунктах і мобільних госпіталях не перевищує 0,1%, що яскраво свідчить про якість роботи та професіоналізм наших колег. Низько схиляю голову перед усіма фронтовими медиками», — зауважив Сергій Дубров.

Він відзначив, що навіть невеликі стабпункти мають 3-4 апарати ультразвукової діагностики як стаціонарні, так і портативні, а лікарі-хірурги та анестезіологи повною мірою володіють всіма необхідними протоколами ультразвукової діагностики в ургентних станах, зокрема, BLUE (протокол невідкладної ультразвукової оцінки легенів), FAST та POCUS. 

Також на стабілізаційних пунктах та госпіталях у достатній кількості є апарати штучної вентиляції легень, монітори пацієнта, сучасні лікарські засоби та розхідні матеріали.

Перший заступник міністра відзначив, що стабілізаційні пункти та мобільні госпіталі наразі забезпечено усім необхідним обладнанням, лікарськими засобами, інфузійними розчинами, системами для підігрівання крові та інфузійних розчинів.

Нагадаємо, напередодні міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко відвідав лікарні прифронтової зони Харківщини.