Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Медичний канабіс
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata e-Stock
Контакти

МОЗ ініціюватиме кадрові зміни керівництва лікарень за відсутності запасів тромболітичних препаратів – Сергій Дубров

Міністерство охорони здоров’я ініціює низку нарад з керівниками медичних закладів, законтрактованих НСЗУ за пакетом «Медична допомога при гострому мозковому інсульті». У разі виявлення неналежної роботи, відсутності препаратів для тромболітичної терапії та зловживань з маршрутами пацієнта, МОЗ рекомендуватиме обласним адміністраціям приймати кадрові рішення. 

Про це перший заступник міністра охорони здоровʼя Сергій Дубров повідомив в ефірі Нацмарафону.

«Аналізуючи різні лікувальні заклади, виявляється, не у всіх закладах правильно організовано менеджмент. Ці лікарні, отримуючи кошти від НСЗУ, не закуповують препарати тромболізису, тобто у лікарні, яка має лікувати людину після гострого мозкового інсульту, фактично немає цих ліків. При цьому з боку держави зроблено усе: закуплено новітнє обладнання, забезпечено фінансування. МОЗ детально дослідить такі випадки і рекомендуватиме ОВА приймати кадрові рішення там, де лікування неефективне», – зауважив Сергій Дубров.

Він наголосив, що в межах госпіталізації заклад має безоплатно забезпечити пацієнта лікарськими засобами, постачання яких здійснюється шляхом централізованих закупівель, тому ситуація, коли у лікарні немає запасу ліків є недопустимою.

Сергій Дубров зауважив, що лікування гострого мозкового інсульту є пріоритетним пакетом. Вартість тарифу НСЗУ у цьому пакеті, залежно від обсягу наданої допомоги, становить від 15 до 131 тисячі гривень. Для пацієнта це лікування – безоплатне, а лікарні своєчасно отримують фінансування, яке повною мірою покриває видатки.

Нагадаємо, міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко наголосив, що ефективний менеджмент в інсультних центрах – один із ключових факторів покращення медичної допомоги пацієнтам.