Лікарні Рівненської області отримують сучасне медичне обладнання для якісної діагностики та лікування пацієнтів
Попри тривалу повномасштабну війну в Україні Міністерство охорони здоров’я продовжує підтримувати медичні заклади та забезпечувати лікарні необхідним дороговартісним обладнанням. Так, протягом року медичні заклади Рівненської області вже отримали 13 кисневих станцій, ангіограф та інше критично важливе обладнання. Про це міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко повідомив під час робочої поїздки на Рівненщину.
«Щоденно ми протидіємо ворогу, який тероризує мирне населення, прицільно б’є по цивільним об’єктам, в тому числі й по медичній інфраструктурі, та руйнує все на своєму шляху. Тому питання забезпечення лікарень критично важливим обладнанням та оновлення матеріально-технічної бази закладів у цих умовах є пріоритетним для нас. Адже тільки так ми здатні не лише підсилити систему охорони здоров’я, а й допомогти їй подолати виклики та навантаження, спричинені військовою агресією росії», — сказав міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
Загалом до лікарень Рівненщини з початку року надійшло 8 автомобілів швидкої медичної допомоги та очікується поставка ще трьох. Також до медзакладів надійшли: ангіограф, 4 анестезіологічні апарати, апарат вакуумної терапії ран та електрохірургічний апарат, 2 рентгенівські апарати з C-аркою та 9 пересувних рентгенівських апаратів, 17 апаратів УЗД, 7 апаратів ШВЛ, 4 електрокардіографи, 6 капнографів, 13 кисневих станцій, 2 комп’ютерні томографи, 5 манекенів та 23 монітори пацієнта. Крім того, лікарні регіону отримали й різне лабораторне обладнання. Більшість медобладнання вже розвезено по лікарнях.
Зазначимо, що значну частину обладнання було придбано у межах спільних зі Світовим банком та Глобальним фондом проєктів МОЗ, централізованих закупівель Медичними закупівлями України, центрами громадського здоров’я, зокрема й коштом фонду UNITED24 та у межах гуманітарної допомоги.
Також Віктор Ляшко зазначив, що МОЗ й надалі працюватиме у цьому напрямі. І наголосив, що те, наскільки медичне обладнання працює на користь пацієнтів, – залежить безпосередньо від керівництва кожного медичного закладу. Саме на місцях мають зробити все можливе, аби обладнання було оперативно змонтоване та введене в експлуатацію.
Нагадаємо, раніше Міністерство охорони здоров’я повідомляло про 13 кисневих станцій та низку іншого критично важливого обладнання, яке отримали лікарні прифронтової Харківщини.