Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Лікарні Чернігівщини отримали 26 автомобілів швидкої медичної допомоги та критично важливе обладнання

Міністерство охорони здоров’я України продовжує працювати над забезпеченням лікарень найнеобхіднішим та критично важливим обладнанням. Так, лікарні Чернігівської області від початку повномасштабного вторгенння вже отримали 26 автомобілів швидкої медичної допомоги та низку іншого обладнання, потрібного для надання якісних медичних послуг. Про це міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко повідомив під час візиту до лікарень області.

Серед отриманого обладнання: ангіограф, 14 анестезіологічних апаратів, 9 апаратів вакуумної терапії ран, два електрохірургічні апарати,  три рентгенівські апарати з С-аркою, 10 пересувних рентгенівських апаратів, 22 УЗД-апаратів, 100 ШВЛ-апаратів, 27 електрокардіографів, дві одиниці ендоскопічного обладнання, 9 капнографів, 10 кисневих станцій, комп’ютерний томограф, 257 моніторів пацієнта, 19 кисневих концентраторів, реабілітаційне та лабораторне обладнання. 

«Повномасштабна війна, розв’язана росією, безумовно, створила наднавантаження на всю медичну систему України. Однак, в цих умовах пріоритетним для нас є не лише підтримати, а й зробити все можливе, аби система охорони здоров'я розвивалася та модернізувалася. Саме тому ми об’єднуємося та разом із органами місцевого самоврядування за допомогою коштів державного бюджету, проєктів Світового банку, Глобального фонду й коштів рахунку UNITED24 продовжуємо забезпечувати лікарні таким необхідним медобладнанням. Аби лікарні мали змогу оперативно долати виклики, спровоковані російською агресією та надавати допомогу пацієнтам», — зазначив Віктор Ляшко.

За словами міністра, попри ворожі обстріли російської армії, авіаудари, та непрості часи для регіону (особливо у перші місяці повномасштабної війни), медики лікарень продовжували надавати медичну допомогу пораненим й всім, хто її потребував, та показувати героїчний приклад незламності. 

Окремо Віктор Ляшко наголосив, що персональна відповідальність кожного власника лікарні – у покращенні матеріально-технічної бази закладу та створення належних умов для роботи медиків. Отримане обладнання має бути змонтоване та введене в експлуатацію у максимально короткі строки та працювати на користь людей. Адже від цього може залежати життя і здоров’я пацієнтів. 

Зазначимо, що загалом від початку повномасштабного вторгнення до лікарень Чернігівщини вже доставлено й розподілено понад 900 одиниць медичного обладнання та майже 3 тис. одиниць медичних приладів. Найближчим часом планується поставка ще 159 одиниць обладнання та приладів. 

Нагадаємо, раніше 7 швидких та критично важливе обладнання отримали лікарні Херсонщини.