Лікарні Чернігівщини активно підключаються до телемедичного консультування
Телемедицина поступово стає сучасною буденністю. Високі технології дозволяють надавати кваліфіковані медичні послуги віддалено. Це вкрай важливо для людей, що проживають на прифронтових, деокупованих та важкодоступних територіях.
На зустрічі керівників департаменту охорони здоров’я Чернігівщини йшлося про покращення якості надання медичної допомоги у віддалених районах регіону за сприяння телемедичних рішень.
Обговорювали впровадження в діяльність у лікарнях Чернігівської області системи «Teladoc».
Проєкт «Teladoc» заснований на використанні комплексів віртуальної присутності лікаря біля пацієнта. За допомогою спеціального пристрою з камерою лікар у разі необхідності може віддалено захищеними каналами звʼязку провести консультацію пацієнту або іншим лікарям.
У ході зустрічі було представлене рішення, що дає змогу забезпечити зв’язок кластерних лікарень з надкластерним рівнем медичної допомоги для швидкого реагування і надання консультацій. Крім того, тепер лікарі Чернігівщини зможуть одночасно консультуватися як один з одним, так і з колегами німецької клініки «Шаріте».
З боку клініки консультації надавала керівник проєкту «Teladoc» Карін Штейніка.
Вона висловила надію на подальшу співпрацю і запевнила, що зробить все необхідне, щоб консультування клініки було ефективним.
Наразі в Україні працює низка телемедичних проєктів для покращення доступності медичної допомоги в умовах воєнного часу: Teladoc, RGS (Rehabilitation Gaming System), Carebits, Epiqar, BrainScan, HomeDoctor.
Нагадаємо, в Одесі штучний інтелект долучили до діагностики головного мозку.