Фахівці МОЗ, ДСНС та медики провели спільні консультації з представниками США щодо підвищення готовності та реагування медсистеми на надзвичайні ситуації
Українські та американські посадовці, медичні експерти та науковці провели серію зустрічей та спільних консультацій щодо готовності та реагування медсистеми та системи громадського здоров’я на можливі ризики та загрози надзвичайного характеру. Під час зустрічей сторони обмінялись досвідом та оглянули чинні моделі реагування країн та надання медичної допомоги постраждалим, в тому числі й у разі ймовірних ядерних та хімічних загроз.
Зокрема, профільні експерти визначили ключові фактори в адаптації та розробці оновлених політик у контексті стратегічної комунікації медиків в умовах надзвичайної ситуації, процедури дезактивації, плани евакуації з лікарень, надання першої медичної допомоги, а також довгостроковий моніторинг стану здоров'я та надання медичної допомоги постраждалим.
Фахівці отримали можливість обмінятися досвідом щодо дій під час виникнення надзвичайних ситуацій, повʼязаних з хімічною загрозою. Також українська сторона отримала експертні поради щодо дій під час подібних інцидентів. Учасники обговорили які додаткові механізми можна залучити під час надзвичайних ситуацій, зокрема і пов'язаних зі застосуванням хімічних речовин: протоколів безпеки для медичних працівників та медикаментозне лікування радіаційних та хімічних уражень; розгортання та управління діяльністю служб екстреної медичної допомоги під час хімічних та радіаційних атак; заходи з деконтамінації людей, довкілля, біомедичних та лабораторних відходів; координація дій співробітників служб екстреного реагування, медичних працівників на місці подій та закладів охорони здоров’я, які приймають постраждалих; довгостроковий моніторинг стану здоров’я та догляд за постраждалими особами та психологічна допомога.