Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Епідсезон 2023/24: за тиждень в Україні зареєстровано 119 063 випадки захворювань на ГРВІ, грип та COVID-19

У жовтні в Україні почався епідемічний сезон, тобто серед населення зростає кількість респіраторно-вірусних сезонних захворювань, як ГРВІ, COVID-19 та грип. 

За минулий тиждень зареєстровано 119 063 випадки захворювань (ГРВІ, COVID-19 та грип). Така кількість захворювань знаходиться в межах епідемічного порога, розрахованого для України (та на 13,4 % менше аналогічного періоду минулого епідемічного сезону). За перший тиждень жовтня до лікарень госпіталізовано 3 150 осіб, 1 776 — це діти до 17 років. 

Щороку в Україні реєструють близько 6 млн інфекційних захворювань, 98 % з яких припадає на грип та ГРВІ. За тяжкого перебігу грип може спричиняти небезпечні ускладнення — захворювання серця, нирок тощо. Найдієвіша профілактика грипу — щорічна вакцинація, яка є рекомендованою, однак не входить до переліку безоплатних вакцин. З початку жовтня в Україні доступні в аптеках дві вакцини — корейського та французького виробництва. Вони сертифіковані та пройшли державний контроль якості. 

За даними Центру громадського здоров’я, отриманих від НСЗУ, за попередній тиждень зареєстровано 5 186 випадків захворювання на COVID-19, 18 — летальних, серед людей старше 30 років. Основою для захисту проти тяжкого перебігу COVID-19 є курс із трьох щеплень. Отримання двох доз первинної вакцинації та бустерне щеплення, яке вводять через 5 місяців після первинної вакцинації. Додатковий бустер можна отримати після консультації з сімейним лікарем чи у пункті щеплення, враховуючи оновлені рекомендації МОЗ.

Щодо вакцини проти COVID-19, наразі в Україні є понад 5 млн доз (виробник Johnson&Johnson — вакцина Janssen; виробник Pfizer — вакцина Comirnaty). Щеплення залишаються безоплатними для кожного українця. Зробити його можна у пунктах щеплення чи в амбулаторії через запис у свого сімейного лікаря. Також в Україні доступна вакцина проти COVID-19 для дітей з 5-річного віку (виробник Pfizer — вакцина Comirnaty для дітей, одна доза якої містить втричі менше активної речовини, ніж вакцина для людей, старших 12 років).
Також до аптек надходять понад 260 000 доз вакцини проти грипу. Серед них — 151 100 доз вакцини французького виробництва та ще 114 000 доз вакцини корейського виробництва. Всі вакцини наразі вже пройшли державний контроль якості.