Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Держава забезпечує надання всієї необхідної меддопомоги внутрішньо переміщеним особам за місцем їх поточного проживання — Віктор Ляшко

Люди, які внаслідок ворожої агресії рф були змушені покинути свої домівки та наразі мають статус внутрішньо переміщених осіб, мають право на отримання всієї необхідної медичної допомоги за місцем свого поточного проживання. На цьому наголосив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко під час зустрічі з народними депутатами з МФО «ВПО України».

«В Україні лише за офіційною статистикою 5 млн внутрішньо переміщених осіб. Насправді їх набагато більше. Кожен із них був змушений лишити свій дім і тікати, аби убезпечити своє життя. Ми всі розуміємо, як це непросто. І як держава маємо спільно працювати, аби вони були забезпечені всім необхідним, в тому числі і медичною допомогою. Внутрішньо переміщені особи можуть бути прийняті у будь-якій лікарні, якщо вона здатна забезпечити необхідне лікування», — підкреслив Віктор Ляшко.

У лікаря, який надає первинну медичну допомогу (терапевт/педіатр/сімейний лікар), можна отримати:

  • динамічне спостереження за станом здоров‘я, 
  • діагностику та лікування захворювань, 
  • базові тести та аналізи, 
  • направлення до лікарів вузької спеціалізації чи на обстеження,
  • паліативну допомогу, 
  • рецепти за програмою «Доступні ліки»‎ та інсулін (якщо це повторний рецепт),
  • щеплення відповідно до календаря профілактичних щеплень.

Під час зустрічі міністр ще раз наголосив, що на всій території України продовжує діяти програма «Доступні ліки». Вона працює для пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями, з хронічними хворобами нижніх дихальних шляхів, цукровим діабетом II типу, цукровим діабетом I типу, нецукровим діабетом, з хворобою Паркінсона, з розладами поведінки і психіки, епілепсією, для імуносупресивної терапії у післяопераційний період з трансплантації. Державна програма відшкодування коштів розповсюджується на понад 400 лікарських засобів проти цих хвороб. Актуальний перелік лікарських засобів, що відпускаються за програмою, розміщено на вебсайті Національної служби здоров’я України в розділі «Програма реімбурсації лікарських засобів» (https://nszu.gov.ua/) у відкритому доступі.

Крім цього, присутні обговорили питання, що стосуються надання психологічної допомоги ВПО, видачі препаратів, що надійшли як гуманітарна допомога, а також проблеми, з якими зіштовхуються лікарі-переселенці. 


Нагадаємо, наприкінці літа минулого року МОЗ запустило на своєму сайті розділ «Портал вакансій медичних працівників». Він покликаний допомогти кожному медику, який потребує роботи, знайти вакансію, що йому підходить. Ознайомитися з пропозиціями, що розміщені на порталі, можна за посиланням https://work.moz.gov.ua.