Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Бригади медицини катастроф надають медичну допомогу в деокупованих громадах на Херсонщині

Бригади Українського науково-практичного центру екстреної медицини та медицини катастроф МОЗ, Волинського, Черкаського обласних та Київського міського центрів екстреної медицини та медицини катастроф працюють на деокупованих територіях на Херсонщині, щоденно виїжджаючи в населені пункти для надання медичної допомоги пацієнтам. Зокрема, мова іде про Кочубеївську, Високопільську, Нововоронцовську, Новоолександрівську, Великоолександрівську громади.

До прикладу, на заклик поїхати у відрядження до Херсонської області волинська бригада відгукнулася одна з найперших. З Луцька взяли з собою всі необхідні медикаменти та перев’язувальні матеріали, засоби гігієни. У Києві доотримали те, що ще було необхідно.

«За цей час наша команда уже відвідала села: Мала Шестірня, Федорівка, Черешневе, Костирка, Новомиколаївка, Нововознесенське, Добрянка, Потьомкіне, Іванівка, Миколаївка, Хрещенівка, Шевченківка, Петропавлівка, Нововасилівка, Трифонівка, Любимівка, Трудолюбівка. Як результат, надано допомогу 215 пацієнтам. Буває, за день оглядаємо понад 30 осіб. Люди звертаються з хронічними захворюваннями, психологічними травмами. Інколи приходять просто виговоритися, висловити вдячність ЗСУ та медикам – за те, що одразу по деокупації приїхали», – говорить директор Волинського обласного центру екстреної медицини та медицини катастроф Володимир Шмаль. 

«Основна мета – це надання екстреної медичної допомоги, поки не відновляться спроможності сфери охорони здоров’я на місцях. Ми маємо місце базування, звідти виїжджаємо у навколишні села, де у разі необхідності надаємо допомогу всім. Робимо такий активний об’їзд. Очевидно, що там погані дороги і немає зв’язку. У наших команд є Starlink, тож тамтешні мешканці можуть зателефонувати рідним. До речі, надаємо не тільки екстрену медичну допомогу, а й первинну, зрештою, просто розмовляємо з людьми. Наша присутність серед них – велика підтримка. До речі, волинську бригаду зараз змінює київська. Працюємо почергово», – зазначає керівник Українського науково-практичного центру екстреної медицини та медицини катастроф МОЗ Віталій Крилюк.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров’я разом із Херсонською обласною військовою адміністрацією, а також міжнародними партнерами продовжують працювати над налагодженням роботи медичних закладів та наданням медичної допомоги українцям деокупованих територій Херсонщини. 

На сьогодні в області працює 43 заклади охорони здоров’я, які забезпечуються пріоритетними лікарськими засобами для стаціонарного лікування і продовжують надавати медичну допомогу. За останній тиждень до Херсонщини було відправлено понад 100 палет необхідних лікарських засобів, медичних виробів, а також медичного обладнання.